Usuwamy przepuklinę pachwinową? Bez strachu!

To zwyczajne, że coś obcego zawsze budzi niepokój, co nieco, o czym niewiele wiemy, ewentualnie słyszymy plotki, które na nowo silniej napędzają bakcyla niepokoju. Tak jest naturalnie inaczej z różnorodnymi operacjami, wizytą w szpitalu. Trudno się szokować, zdrowie mamy jedynie jedno, lękamy się go stracić, ale wiemy, że w razie kłopotów powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu przeznaczonych do operacji przepukliny pachwinowej zachowuje się klasycznie – nogi podcina im strach, a pot zalewa całe ciało. Bez strachu, ten zabieg jest faktycznie niegroźny. Zresztą przeczytajcie jak przebiega tego typu operacja.

rankinglekarzy
naturalnie wartym podniesienia jest fakt, że opisujemy tu przypadek odnaleziony we odpowiednim czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych schorzeń, odkryta nazbyt późno może stwarzać komplikacje – w trakcie zabiegu (większe kłopoty), jak i po operacji (powikłania). Pamiętajmy więc o okresowych badaniach. Nie musimy żyć w dużym mieście, jak Warszawa, aby się przebadać (dobry anestezjolog Warszawa). Tego typu badania dostępne są w wielu miejscach.

Na początek jest wywiad i diagnoza, to na podstawie takich dwóch wskaźników lekarz jest przygotowany do podjęcia decyzji. Wcześniej jednakowoż konsultuje wyniki z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina jest małych gabarytów to nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. korzyść tego typu rozwiązania jest kusząca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury szpitala. Niestety nie zawsze tak się to dzieje, ponieważ w wielu przypadkach przepuklina jest spora, rozrastająca się już od kilku lat. W tej okoliczności należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie (zobacz – znieczulenie dr numb) ogólne, które sprawdza się u pacjentów dość nerwowych, którzy trudno znoszą takie zabiegi.

Warto wiedzieć, iż jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne musimy dostarczyć analiz, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg ( domena rtg zębów zobacz ) płuc. zabieg najczęściej wykonuje się techniką klasyczną, która polega na przecięciu powłok brzusznych, a później na zamieszceniu przesuniętego fragmentu jelita we odpowiednim miejscu. Na samym końcu chroni się operowany obszar specjalnie do tego celu przeznaczoną siatką. Technika klasyczna tojednakowoż nie jedyny wybór – można także operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, iż w pachwinie umieszcza specjalne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są instrumenty chirurgiczne, którymi następnie dokonywana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).

Źródło: www.rankinglekarzy.pl