Masz kłopoty? Skorzystaj z usług psychologa

W dzisiejszych realiach, człowiek ma niezwykle uproszczone życie. Posiadamy zaawansowane sprzęty, doskonałą komunikację miejską, stać nas na mnóstwo rozrywek.

Jednak niekiedy, mimo dobrobytu, niektóre osoby nie są zadowolone. Niekiedy nie radzimy sobie sami ze sobą, czasem z partnerem, a niekiedy z własnymi rodzinami. Na to zazwyczaj pomoże nam psycholog.
Spotkanie w pracy
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasu nie dogadujesz się ze swoją żoną? Potrzebna ci jest terapia par. Obecnie psychologowie organizują wszelkiego rodzaju spotkania dla par, które przestały się ze sobą porozumiewać. Na tego typu spotkaniu, przeważnie na początku każda z osób indywidualnie prezentuje swoje obawy psychologowi, po czym on wspólnie z drugą osobą usiłuje naprawić konflikt. Terapia par opiera się na prostych działaniach, dzięki którym biorący w niej udział klienci otwierają się na siebie. Lecz jedna wizyta nie zaradzi aby rozwiązać problem, przeważnie już na początku terapii, specjalista określa jak głębokie mamy problemy i jak długo musimy je rozwiązywać.
karczochy
Autor: judywitts
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym interesującym pomysłem, na rozwiązywanie kłopotów w domu jest terapia rodzinna -terapia (oceń)ź stronę. Zabierają w niej udział rodzice wraz z jedną lub wszystkimi swoimi pociechami. Po taką pomoc wybierają się zazwyczaj dorośli, którzy nie radzą sobie ze swoimi pociechami, albo właśnie dzieci, które nie potrafią rozmawiać z własną matką lub ojcem. terapia (zobacz: http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/ ) rodzinna jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta dla par, bowiem przeważnie biorą w niej udział przynajmniej 3 osoby. Jednak odpowiednio poprowadzona, może przynieść zaskakujące rezultaty, oraz na zawsze polepszyć klimat w całej rodzinie.

Jeśli posiadasz problemy z osobą najbliższą, pragniesz usiłować je rozwikłać, zanim od nich ucierpisz, wybierz się na terapię. Prowadzone są analizy zarówno dla par jak i dla całych familii. Nawet samodzielnie możemy się wybrać na coś takiego, jeżeli tylko myślimy że może nam to pomóc.