Korekcja nosa oraz ust bez operacji plastycznej

Wiele osób dzień w dzień walczy ze swoimi niedoskonałościami. Badania naukowe wskazują, że brak akceptacji swojego wyglądu w znacznej mierze ma wpływ na całe nasze życie. Jak sobie poradzić ze zbyt dużym nosem, czy ze znienawidzonymi opadającymi kącikami ust?Często rezygnujemy z udoskonalenia własnego wyglądu, ponieważ obawiamy się operacji plastycznej oraz jej następstw. Zniechęca nas także długi czas dochodzenia do pełni zdrowia, ból oraz rany i obowiązek noszenia opatrunków. Często również osoby, które zdecydują się na operację plastyczną, są wyśmiewane i określane mianem próżnych. Na szczęście, zdobycze nauki oraz medycyny, umożliwiają dziś nieinwazyjne zabiegi, dające szansę na wymarzony wygląd – . Najpopularniejsze z nich to bezoperacyjna korekcja nosa i modelowanie ust. Zabiegi są bezpieczne, trwają zaledwie kilkadziesiąt minut, a efekty są zauważalne od razu. Jak to się dzieje?
twarz
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Modelowanie ust w salonach medycyna estetyczna jest realizowane przy użyciu kwasu hialuronowego o konsystencji żelu. Kwas ten jest naturalnym składnikiem w organizmie ludzkim, nie jest zatem traktowany jako ciało obce, nie ma więc ryzyka skutków ubocznych – oczywiście pod warunkiem, że zabieg zostanie zrealizowany przez doświadczonego specjalistę. Żel wprowadza się pod skórę ust przy użyciu cieniutkiej igły. Podczas zabiegu można zwiększyć objętość dolnej albo górnej wargi, wygładzić kontury ust oraz podnieść opadające kąciki. W związku z tym, że kwas hialuronowy ma właściwości silnie nawilżające, usta po zabiegu są znacznie gładsze, odpowiednio napięte, polepsza się także ich naturalna barwa. Rezultat zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy, po upływie tego czasu należy go powtórzyć.

Równie bezpieczna i skuteczna jest korekcja nosa, pozwalająca na pozbycie się nielubianego garbu, albo uzupełnienie ubytków oraz skorygowanie proporcji. Rzecz jasna, podczas tego zabiegu nie da się zmienić wielkości nosa, w takiej sytuacji potrzebny będzie zabieg operacyjny – sprawdź zabiegi medycyny estetycznej . Znaczącą zaletą zabiegu nieinwazyjnego jest to, iż pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, jest zatem w pełni świadomy i na bieżąco może wskazywać, co jeszcze pragnie zmienić w kształcie nosa – dzięki temu wynik zabiegu będzie w pełni odpowiadać jego oczekiwaniom.