Męska moda – czy prawdziwy mężczyzna będzie mógł wyglądać i prezentować się modnie i zadbanie

Wedle ogólnie dostępnych słowników, moda to psychiczna potrzeba zakorzeniona w człowieku, nakazująca mu naśladować innych po to, by identyfikować się z nimi, bądź by odróżniać się od nich. Najbardziej taka potrzeba uwidacznia się właśnie w sposobie ubierania się.

moda męska

Autor: Digel
Źródło: Digel
Zarówno mężczyźni jak również kobiety w większości pragną naśladować trendy w modzie, gdyż takie zachowanie zwiększa we własnym mniemaniu poczucie wartości a także sprawia, iż taka osoba wydaje się sobie się o wiele bardziej stylowa (Męskie szorty na lato 2015 – przegląd).

Jeśli masz ochotę poczytać więcej na ten temat, kliknij na odsyłacz do serwisu – informacje w tym miejscu zawarte są bardzo fascynujące.

Ale nie każdemu, kto bezkrytycznie chce być modny, udaje się podkreślić swój indywidualny charakter, co sprawia, że czasami efekt jest odwrotny. Taki człowiek wyróżnia się z tłumu, niestety w sposób zdecydowanie niekorzystny. To, co ma na sobie, kłóci się z anatomią powodując niemały dysonans w odbiorze przez obserwujących tą jednostkę ludzi. Dlatego nie można bezkrytycznie podążać za modą, tylko wybierać z niej szczegóły które podkreślą osobisty styl i zwrócą uwagę na wszystkie atuty, zarówno sylwetki jak i osobowości.

garnitur

Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com

O ile sporo kobiet opanowało już niełatwą sztukę przystosowywania trendów modowych do swoich potrzeb oraz możliwości, o tyle moda męska jest wciąż mało popularnym elementem zainteresowania pośród mężczyzn.

Efektem tego na ulicy rzadko widuje się panów ubranych ciekawie i w zgodzie z własnymi szczegółami anatomicznymi i tak, żeby strój eksponował atuty ich urody, na przykład odcień skóry, atletyczną sylwetkę czy ładnie umięśnione nogi (blog o modzie męskiej). Do dziś w niektórych kręgach pokutuje przekonanie, że eleganckim mężczyzna może być jedynie w garniturze, a jeszcze lepiej w mundurze. W końcu: za mundurem panny sznurem. A przecież moda męska ma dziś do zaproponowania wiele rozwiązań, za pomocą których można nie tylko wypracować swój własny look bez konieczności wbijania się w garnitur, za którym panowie przeważnie nie przepadają. Decydując się na drugi koniec owej zasady, wielu z nich ginie pod bezkształtnymi porozciąganymi koszulkami w uniwersalnych kolorach.