Metody leczenia otyłości

Spora ilość ludzi ucieka się do stosowania przeróżnego rodzaju diet, aby walczyć z otyłością. Tymczasem wielu z nich powraca do swej wyjściowej wagi w niedługim czasie po ukończonej kuracji odchudzającej. W rezultacie dochodzi do zaostrzenia rygorów diety i zastąpienia niektórych posiłków specjalnymi koktajlami .

Podobny cykl tracenia, a następnie powtórnego przybierania na wadze nazywany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt ów znacznie utrudnia pozbycie się zbędnych kilogramów. Dzieje się tak gdyż każdy cykl tracenia i ponownego przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii. W efekcie gros osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała w oparciu jedynie o reżim żywieniowy.

Na rynku jest wiele preparatów odchudzających dostępnych zarówno bez recepty, jak także wydawanych z przepisu lekarza. Mogą one oddziaływać na zmniejszenie apetytu, bądź na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Pomimo przystępności wielu znanych środków, długotrwałe używanie ich może nieść ze sobą nieprzyjemne efekty uboczne, które powodują, iż prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeśli metody konwencjonalne nie pomogły nam stracić nadprogramowych kilogramów oraz zapewnić utrzymania właściwej wagi, to wyjściem mogą być metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia (dermamed.com.pl/oferta/chirurgia-onkologiczna) bariatryczna lub chirurgia metaboliczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami daje najlepsze rezultaty w osiągnięciu długofalowej utraty masy ciała.

Ciekawią Cię różnego typu inne newsy (https://okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/)? Jeżeli tak, to wejdź na podaną witrynę i zweryfikuj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Metody chirurgiczne przedstawiono na: Należy pamiętać, że chirurgia metaboliczna niesie z sobą ryzyko, stąd też decyzja o takim leczeniu nie może być podjęta pochopnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny nie będzie rozwiązaniem samym w sobie. Sukces zależy od zaangażowania a także samodyscypliny pacjenta chcącego odmienić swe nawyki żywieniowe oraz styl życia.

Od wielu lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z popularniejszych strategii chirurgicznego leczenia otyłości . Operacja ta należy do względnie nieskomplikowanych i odwracalnych. Silikonowa opaska żołądkowa jest zakładana w górnej części żołądka. W rezultacie tego zabiegu zostaje uformowany nowy, niewielki zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego pokarmu, co przekłada się na utratę kilogramów.

Źródło: http://www.scm.pl/