Moda będzie dla każdego – jakiego rodzaju możliwości mają dzisiaj osoby, jakim natura nie pożałowała kilogramów.

Przyglądając się modelkom na wybiegach przeciętna pani może dostać bólu głowy. Wysokie, niesamowicie szczupłe dziewczyny prezentują coraz to nowe kreacje, które wiszą na nich jak na wieszaku. A w rzeczywistości rozmiary, które one pokazują założyć może część nastolatek, i kilka razy mniej dojrzałych kobiet, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Jednak kult szczupłej sylwetki bez przerwy jest wzmacniany, choć na szczęście niektórzy kreatorzy mody zaczęli zauważać, że większość pań nigdy nie wyglądała, i przecież nie będzie wyglądać jak ich modelki. I na niektórych pokazach pojawiać się zaczęły modelki z naturalnymi, we właściwych miejscach pozaokrąglanymi figurami. Również w reklamach odzieży i kosmetyków od niedawna występują dużo bardziej naturalne kobiety, całkowicie inne niż wychudzone modelki o idealnych kształtach. Dodatkowo, jakiś czas temu zaczęto łamać kolejne tabu i na dywanach wybiegów pojawiły się modelki mające rozmiar XXL, co było nie lada sensacją w światku moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to bywa z większością rzeczy, jak będzie zapotrzebowanie to prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto zacznie reagować. A że puszystych ludzi cały czas przybywa, i odzież XXL wygodnie zaczyna być sprzedawana w coraz większej liczbie sklepów, to trudno się dziwić, że w końcu ktoś zdecydował się zrealizować taki pokaz mody. Oczywiście modelkami, tu już nie było żadnych wątpliwości, zostały panie z odpowiednimi kształtami. Osoby, jakim natura nie poskąpiła ciała cały czas mają problemy z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz dodatkowo choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody mają za cel uświadomić i projektantom i sprzedawcom, że ludzie bardziej puszyści to dość liczna grupa klientów, także potrzebująca odpowiednich kreacji dla siebie. W ostatnim czasie w wielu sklepach zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają także nowe, w jakich odzież dla puszystych wygodnie to podstawowy towar. Dzięki temu ludzie mający nadwagę mogą znaleźć dla siebie coś naprawdę modnego i wyjątkowego.