Moda męska – w jaki sposób się rozwijała i jakie są współcześnie najbardziej modne trendy?

Mężczyźni dzisiaj starają się możliwie jak najlepiej zatroszczyć się o swój wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednak współczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda wywierała wpływ także na ich sposób ubierania się, zaczesywania włosów bądź maniery. Jak w takim razie moda męska zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Obserwowalne jest wyraźne dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna musiał we własnej szafie posiadać kilka oficjalnych strojów, które dopasowywał do okazji. Frak czy smoking, a nawet standardowy garnitur ( http://mengarnitury.pl/ ) to rozwiązania, które podlegały sztywnym regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 bądź 40 wkładali znakomitej jakości garnitury – zobaczysz tu, uszyte ze szlachetnych materiałów. Charakterystyczną cechą garniturów były kamizelki, które dziś też odznaczają się ogromnym zainteresowaniem, głównie w stylizacjach vintage.

Trzeba podkreślić, że do łask wracają także fraki i smokingi, jednakże wiele osób popełnia błędy oraz wkłada strój nieodpowiedni do charakteru okazji lub godziny. Na przykład, smoking jest strojem, który zaleca się zakładać wieczorami, z reguły na uroczystości, które mają miejsce po godzinie 18. Frak z kolei jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, toteż można go założyć wyłącznie w przypadku wyjątkowo istotnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na włożenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury natomiast dzielą się ogólnie na garnitury dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Zobacz więcej: .

Dzisiaj w prawdzie panuje zdecydowanie większa dowolność w wyborze stosownego dla siebie stroju, warto jednak znać przynajmniej najważniejsze zasady. Obecnie do najbardziej powszechnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien posiadać w garderobie przynajmniej jeden, naprawdę dobrze skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość odnoszącą się do tego, jak powinien wyglądać dobrze dopasowany garnitur, skończyła się więc era za długich spodni czy koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zaciekawionych: tym, ogromną popularnością cieszy się muszka, stanowiąca interesujące dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy i koszule sprzedawane są w różnorodnej palecie barw, w związku z tym można popuścić wodze fantazji i stworzyć doskonałą stylizację.