Endoproteza, czyli co nas czeka po operacji Dowiedz się więcej o wynikach najnowszych badań

Dziś medycyna dokonała mnogich przełomów i kroków naprzód. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu fachowców, znaleziono rozwiązania zwalczające sporo nieuleczalnych kiedyś chorób. W tym celu pozyskiwany jest zwykle materiał genetyczny, dzięki któremu leczenie się kontynuuje.

Niezbędne są właśnie komorki macierzyste, których wykorzystanie jest znakomite w leczeniu chorób jak łagodna i umiarkowana choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, nazywana artrozą. Używa się ich również z sukcesem w przypadku problemu z więzadłem krzyżowym przednim, nazywanego ACL, ale także więzadła krzyżowego tylnego – PCL. Dzięki temu rany goją się prędko i skutecznie. Technika ta została opatentowana już pewien czas temu. Terapia z użyciem takich komórek na pewno będzie w pełni idealną alternatywą dla każdej chorującej osoby, która od dawna znosi przewlekły oraz promieniujący ból kolan. Może to być efekt uboczny uprzednich urazów oraz zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyrodnienie stawu biodrowego czy problemy z kolanami – specjaliści pomogą

Jeśli cierpimy na zaawansowane zwyrodnienie stawu biodrowego oraz wkrótce planujemy zainicjować specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra musi stać się nam niesamowicie bliski . Lekarze informują wszystkich pacjentów, którzy poddawani są takim zabiegom o ewentualnych skutkach ubocznych i o tym, w jaki sposób będzie przebiegać faza po ukończonej operacji.

Najczęściej po operacji endoprotezy odnotowuje się zwichnięcia, dlatego powinniśmy zebrać informacje na temat tego, na jaką aktywność możemy sobie w tym czasie pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana również musi przyciągać naszą uwagę, powinniśmy zadbać o zdrowie(zobacz psychoterapia rodzinna kraków ) podwójnie. Operację wymiany stawu kolanowego przeprowadza się razem ze znieczuleniem generalnym lub miejscowym, nazywanym rdzeniowym. Osoba ta nie czuje wówczas bólu w ogóle, dzięki profesjonalnemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez doświadczonego anestezjologa. Ta operacja będzie trwała maksymalnie do dwóch godzin.