Na czym polega rehabilitacja? Jakie specjalne sprzęty do rehabilitacji można polecić?

Rehabilitacja jest to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz kogoś niepełnosprawnego fizycznie lub psychicznie. Ma to na celu zagwarantowanie tej osobie jak najlepszej sprawności, a także możliwości wykonywania pracy czy do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest nieodzowną częścią procesu terapii, tak samo jak innego rodzaju metody leczenia. Dzięki temu możliwe jest by odnieść sukces w leczeniu. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja często jest przeprowadzana przez interdyscyplinarny zespół terapeutów, który jest złożony z lekarzy o różnych specjalnościach. Tak naprawdę natomiast nie ma dobrej rehabilitacji bez odpowiedniego sprzętu. Takim przykładem jest poduszka ortopedyczna. Kiedy podejmiemy decyzję o kupnie takiej poduszki powinniśmy poważnie się zastanowić, by wybrać model oferowany przez sprawdzoną firmę.

Sprawdź także –

rahabilitacja stopy
Źródło: http://sxc.hu/

Lepiej nie ryzykować i nie nabywać poduszek w dużych sieciach meblowych czy marketach, a to dlatego, że mogą być one nieskuteczne, albo też szkodliwe. Poduszka tego typu musi zostać stałym elementem codziennego snu, zarówno jeśli występują problemy ze zdrowiem dotyczące kręgosłupa, szyi czy głowy, jak również gdy tego typu problemy jeszcze nas nie dotknęły i chcemy profilaktycznie zadbać o stan naszego kręgosłupa oraz zdrowy sen. Jak w związku z tym widać tego rodzaju poduszka służy osobom nie narzekającym na stan zdrowia, jak i takim, które mają już problem z określonymi częściami ciała. Niektóre natomiast przedmioty mogą służyć do bardziej zaawansowanej terapii i są przeznaczone ściśle dla osób z dużymi trudnościami z koordynacją. W takiej sytuacji przyda się balkonik rehabilitacyjny. Jest to idealny sprzęt pomocny podczas rehabilitacji. Przeznaczony jest dla osób, które potrzebują stabilniejszej podpory podczas przemieszczania się pieszo.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz wpis. Jeśli masz chęć na nowe, to kliknij link dietetyk legionowo i przejdź do następnej strony.

Urządzenie tego rodzaju zrobione jest z wysokiej jakości aluminium, posiada dodatkowo kółka z przodu oraz nasadki tylne – dzięki tym ostatnim balkonik nie może przesuwać się samoczynnie. Balkoniki w związku z tym pomagają niepełnosprawnym w samodzielnym przemieszczaniu się, lecz również w pionizacji. Dzięki specjalnej konstrukcji tego typu pomoce rehabilitacyjne można łatwo składać do mniejszych wymiarów, więc zabierają całkiem mało przestrzeni. Pomaga to jeśli chodzi o przechowywanie i transport.