Często występujące urazy wśród amatorów sportu, ich następstwa i metody na wyleczenie.

Uprawianie sportów nierozerwalnie będzie się wiązać z ryzykiem wystąpienia kontuzji. Przy największej nawet uwadze zawsze może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego niezbędna będzie pomoc lekarza. z tego też powodu nawet zwykłe bieganie powinno być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, warto również dbać o odpowiednią kondycję i wzmocnienie siły, przez co ryzyko urazów znacznie może zmaleć.

Problemy takie widać szczególnie w przypadku narciarzy, bo to właśnie ten sport obok kochanej przez praktycznie wszystkich piłki nożnej jest jednym ze sportów z największą urazowością. Sporo z nich powstaje w wyniku pewnych zaniedbań – po cały roku spędzonym przy biurku ktoś wyjeżdża bez żadnego przygotowania na tydzień w góry i często już nie powraca o własnych siłach.

Masz ochotę pogłębić własną wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej (http://medycynaistomatologia.pl/) wiadomości.

Za słabe mięśnie nie wytrzymują obciążeń w czasie jazdy, powodując naderwanie więzadła krzyżowego – najczęściej chyba występującą obok pęknięć kontuzję przy uprawianiu tego sportu. Niestety tego urazu nie można wyleczyć samodzielnie i w każdym przypadku leczeniem zająć się będzie musiał ortopeda Kraków.

Kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com

Uszkodzenia więzadeł leczone są dzisiaj przy pomocy operacji, ale szczęśliwie współczesne techniki pozwalają na to, żeby leczenie spełniło swoją rolę i umożliwiło powrót do stanu sprzed wypadku. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub całkowitym, trwa niecałe dwie godziny, a cały pobyt chorego w szpitalu będzie trwał kilka dni. Zabieg operacyjny nie jest zbyt trudny, robi się tylko parę niewielkich nacięć, przez które będą pobierane tkanki i przeprowadza rekonstrukcję.

Bardzo ważnym etapem jest rehabilitacja po zabiegu, wrócenie do formy zajmuje bowiem nawet rok czasu, lecz konieczny tu będzie spory wysiłek chorego. Jeżeli na tym etapie będą jakieś zaniedbania, to czas ten może trwać dłużej, a w niektórych przypadkach kolano nie odzyska dawnej sprawności. Zresztą chirurg J. Janicki – (bóle kręgosłupa poznań) ortopeda Kraków, który będzie się opiekował operowanym wszystko powinien odpowiednio przekazać, i koniecznie należy się trzymać jego wytycznych.
Autor