Najnowocześniejsze techniki stosowane w okulistyce, najważniejsze wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku

Oczy to bardzo ważny organ dla każdego z nas, to właśnie one dostarczają nam najwięcej informacji o świecie, który nas otacza. Lecz są też organem bardzo wrażliwym na wszelakie zaniedbania, a niestety obecne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.

Zdrowe oczy
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Ogromna ilość godzin spędzonych napatrzeniu się w ekran telewizora czy komputera, niewłaściwe oświetlenie czy brak profilaktycznych badań powodują, że u niejednej osoby pojawiają się coraz większe kłopoty z widzeniem. Zjawisko to ma też naturalne przyczyny, po prostu wraz z wiekiem narząd wzroku działa coraz gorzej i niezbędne jest jakieś jego wsparcie.

Ciekawisz się owym działem? Przeczytaj zatem dalej organizacje pożytku publicznego o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Do niedawna jedynym dostępnym sposobem było używanie okularów lub szkieł kontaktowych.

Nadal jest to najbardziej popularny sposób na radzenie sobie przy problemach z widzeniem, ale wymaga ciągłego noszenia czegoś na sobie, co nie w każdym przypadku jest wygodne i praktyczne. Jednak rozwój nowoczesnych technik medycznych sprawił, że również w dziedzinie korekcji wzroku zaczęły się pojawiać zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od prawie dwóch dekad setkom tysięcy chorych na całym świecie pomaga korekta wzroku laserem z warszawy. Zabieg ten pozwala na całkowite wyeliminowanie konieczności zakładania szkieł kontaktowych albo okularów, i da się przy jego pomocy poradzić sobie z dużą częścią najczęściej występujących wad.

okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy odpowiedniego lasera, który będzie usuwał cieniutkie warstwy rogówki, ustalając w ten sposób jej kształt. Najważniejsze w tym zabiegu będzie przekształcenie jej w taki sposób, aby promienie skupiały się na siatkówce i dawały bardzo wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który będzie przeprowadzał zabieg. Laser to jedynie precyzyjne urządzenie w jego dłoni, lecz to właśnie okulista (www.optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Zez/Zez) jest odpowiedzialny za dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dopasowanie właściwych parametrów pracy urządzenia. Przy dobrze wykonanej korekcji rogówki w zasadzie można całkowicie wyeliminować konieczność noszenia szkieł czy okularów, co na pewno stanowi duży komfort dla każdego mającego problemy z widzeniem.