Najnowocześniejsze techniki stosowane w okulistyce, najważniejsze wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku

Oczy to bardzo ważny organ dla każdego z nas, to właśnie one dostarczają nam najwięcej informacji o świecie, który nas otacza. Lecz są też organem bardzo wrażliwym na wszelakie zaniedbania, a niestety obecne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Ogromna ilość godzin spędzonych napatrzeniu się w ekran telewizora czy komputera, niewłaściwe oświetlenie czy brak profilaktycznych badań powodują, że u niejednej osoby pojawiają się coraz większe kłopoty z widzeniem. Zjawisko to ma też naturalne przyczyny, po prostu wraz z wiekiem narząd wzroku działa coraz gorzej i niezbędne jest jakieś jego wsparcie. Do niedawna jedynym dostępnym sposobem było używanie okularów lub szkieł kontaktowych.

Nadal jest to najbardziej popularny sposób na radzenie sobie przy problemach z widzeniem, ale wymaga ciągłego noszenia czegoś na sobie, co nie w każdym przypadku jest wygodne i praktyczne. Jednak rozwój nowoczesnych technik medycznych sprawił, że również w dziedzinie korekcji wzroku zaczęły się pojawiać zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od prawie dwóch dekad setkom tysięcy chorych na całym świecie pomaga korekta wzroku laserem z warszawy. Zabieg ten pozwala na całkowite wyeliminowanie konieczności zakładania szkieł kontaktowych albo okularów, i da się przy jego pomocy poradzić sobie z dużą częścią najczęściej występujących wad.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy odpowiedniego lasera, który będzie usuwał cieniutkie warstwy rogówki, ustalając w ten sposób jej kształt. Najważniejsze w tym zabiegu będzie przekształcenie jej w taki sposób, aby promienie skupiały się na siatkówce i dawały bardzo wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który będzie przeprowadzał zabieg.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na bazie oceny. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury (https://logopedawitkowska.pl/gabinet-logopedyczny/) podobnego tekstu.

Laser to jedynie precyzyjne urządzenie w jego dłoni, lecz to właśnie okulista jest odpowiedzialny za dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dopasowanie właściwych parametrów pracy urządzenia. Przy dobrze wykonanej korekcji rogówki w zasadzie można całkowicie wyeliminować konieczność noszenia szkieł czy okularów, co na pewno stanowi duży komfort dla każdego mającego problemy z widzeniem.