Jakie niebezpieczeństwa się mogą pojawić przy za długim noszeniu szpilek z wysokimi obcasami.

Kobiety uwielbiają chodzić na wysokich obracach, w niektórych modelach butów mogą one mieć długość nawet piętnastu centymetrów. Większość pań zakładając buty na wysokim obcasie będzie się czuć bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wydłuża i przybywa trochę wzrostu. No i zapomnieć nie można o tym, że wysokie obcasy na zgrabnych nóżkach przyciągną wzrok chyba każdego mężczyzny.

balerinki

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz noszenie szpilek poza tym, że doskonale wygląda, to niesie za sobą parę problemów. Rzecz jasna jeżeli się je będzie zakładać raz na jakiś czas, to nic groźnego nie powinno się stać. Jeśli jednak szpilki będą najczęściej używanym obuwiem, to w takim przypadku należy nieco uważać i w razie pojawienia się jakiś problemów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z zakładaniem szpilek są bóle pleców. Podczas chodzenia z wysoko podniesioną stopą kręgosłup ma nienaturalne wygięcie, to prowadzi do nadmiernego przeciążenia mięśni i w końcowym efekcie do ostrego bólu, który w skrajnych przypadkach uniemożliwi chodzenie.

Innymi objawami które są związane ze zbyt długim noszeniem butów na wysokim obcasie są żylaki i halluksy. Przez to, że noga jest zbyt przeciążana i mocno ugniatana, to u dużej części kobiet bardzo często dochodzi do takich zaburzeń. Ubierając za wysokie szpilki ryzykuje się także skręceniem kostki, gdyż niekiedy łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej rzeczy większości kobiet nie przekonają aby zrezygnowały z noszenia szpilek, ale może sprawią, że będą one rzadziej ubierane.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego ważne jest, co się nosi po zdjęciu szpilek, najlepiej po paru godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji założyć buty, w których stopy naprawdę odpoczną. Doskonale w tej roli sprawdzą się na przykład mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, prosto je można założyć, a w związku z tym że mają płaski obcas, to stopy będą w nich mogły świetnie odpocząć. Mokasyny przeważnie szyje się z naturalnych skór, zamszu lub numbuku, a oferowane są w licznych wersjach stylistycznych – kobiece mokasyny

.