Niedoskonałość wzroku – stosowane obecnie metody korygowania

Wady wzroku są aktualnie coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które zmuszone są nosić okulary bądź soczewki kontaktowe cały czas się powiększa. Do występujących najczęściej wad zalicza się krótkowzroczność. Osoby, które planują pozbyć się tej wady i tym samym przestać nosić okulary mogą dzisiaj skorzystać z laserowych zabiegów, które usuwają wady wzroku.

badanie wzroku
Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą stosowaną na świecie już od kilkunastu lat, jest ona stosowana także na terenie naszego kraju. Laserowa korekcja wad wzroku – (zobacz też – laserowa korekcja wzroku chorzów) przynosi efekt zupełnego usunięcia wady, po zabiegu osoby dotychczas mające problem z widzeniem odzyskują ostrość widzenia, noszenie okularów korygujących wadę wzroku bądź szkieł kontaktowych nie jest już wymagane. Zabieg korekty wad wzroku z użyciem lasera przeprowadzany jest po podaniu pacjentowi znieczulenia o charakterze miejscowym. Do zabiegu wykorzystywane są naprawdę precyzyjne lasery i różne metody. W zależności od zastosowanej metody efekty zabiegu zobaczyć można albo niemal natychmiast po skończeniu zabiegu, albo po ściśle określonym czasie. Korekcję wad wzroku z użyciem lasera można wykonać u pacjentów , którzy ukończyli dwudziesty rok życia – czy laserowa korekcja laserowa korekcja wzroku gliwice wad wzroku jest bezpieczna. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, cukrzyca i okres karmienia piersią. Zabiegów nie przeprowadza się także u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Laserowa korekcja wad wzroku gwarantuje naprawdę bardzo dobre efekty i pozwala cieszyć się ponownie brakiem okularów lub noszeniem tych, których szkła korekcyjne są zdecydowanie słabsze. Dla osób walczących z ogromną wadą jest to naprawdę bardzo duże ułatwienie.

zbadaj wzrok
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Inną metodą leczenia wad wzroku jest ortokorekcja. Terminem ortokorekcja nazywa się korygowanie wad wzroku w sposób całkowicie nieoperacyjny. Jest to popularne noszenie soczewek korekcyjnych, które w każdym przypadku dobierane są do wady przez okulistę. Soczewki korekcyjne noszą zarówno osoby cierpiące na daleko-, jak i krótkowzroczność. W obu wypadkach wykorzystywane soczewek zapewnia komfort widzenia. Powinno się jednak wiedzieć, że soczewki korekcyjne nigdy nie sprawią, że wada ustąpi. Osoby, które powinny nosić okulary muszą więc liczyć się z tym, że będą nosić je do końca życia. Chyba że zdecydują się na skuteczne laserowe leczenie wady.