Laser w gabinecie dentystycznym

Innowacyjne lasery stomatologiczne posiadają wyjątkowo zróżnicowane zastosowanie oraz liczne zalety, których łatwo zauważyć. Ciężko dziś natknąć się na dentystę nie posiadającego chociaż jednego typu lasera z licznych dostępnych na rynku. Na ich przydatność oddziałuje pozytywnie oczywiście możliwość dobierania kilku istotnych cech takich jak poziom i gęstość energii, poziom mocy promieniowania, szerokość impulsu albo okres jego działania.

Gabinet dentystyczny, fotel
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Laser stomatologiczny wyróżnia kilka pozytywnych cech i w licznych sytuacjach ma poważną przewagę nad dotychczasowymi narzędziami. Ten sprzęt powoduje, że pacjent nie czuje bólu podczas zdecydowanie szybszego zabiegu co zauważalnie minimalizuje jego dyskomfort. Rany , które powstały przy użyciu laserów są małe, szybko się goją, nie powodują tworzenia się blizn i nie wymagają dalszej korekty. Przy zabiegu laserami pacjent nie musi się obawiać o niebezpieczne powikłania. Brak krwi podczas zabiegu sprawia, że stomatolog (zobacz www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) (www) może korzystać z lepszego pola widzenia co się łączy z tym, że może wykonywać bardziej precyzyjne ruchy.

Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wyjątkowym typem lasera stomatologicznego jest laser diodowy, będący rewolucyjnym odkryciem w dziedzinie diagnostyki próchnicy. Dotychczas jedyną opcją było zaufanie dobremu rozpoznaniu dentysty lub diagnostyka radiologiczna, z której nie można korzystać zbyt często. Dzisiaj, dzięki laserom można bezinwazyjnie i szybko znaleźć nawet nieduże chore punkty poprzednio bardzo trudne do zidentyfikowania. Podświetlając je lekarz jest w stanie wskazać nie tylko lokalizację, ale także głębokość próchnicy – strona www.

Innowacyjne metody wykorzystywane w pracy stomatologa związane z obsługą laserów stwarzają dodatkowe zapotrzebowanie na szkolenia na ten temat. Kursy stomatologiczne z wykorzystania laserów na co dzień w stomatologii są coraz popularniejsze i bez problemu można znaleźć jakiś w swoim mieście.