Nowoczesne metody leczenia wad wzroku

Troska o zdrowie to przede wszystkim przeciwdziałanie poważniejszym problemom, dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne. Od zawsze wiemy, że przeciwdziałanie jest o wiele tańsze od terapii. Dotyczy to każdego rodzaju schorzeń. Wszyscy zgodzą się co do tego, iż musimy starać się wcześnie wykrywać nowotwory, bowiem szybka reakcja w większości przypadków umożliwia skuteczne leczenie.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem jeśli idzie o inne schorzenia, gros z nas lekceważy profilaktykę. Wady wzroku nie są w tym przypadku wyjątkiem. Często zdarza się, że nie robimy zalecanych badań widzenia, a jeśli już takowe badanie wykonamy, nie wkładamy zaleconych szkieł, gdyż są mało wygodne bądź uważamy je za niezbyt ładne.

Takowe działanie może spowodować pogłębianie się wady oczu, i dla przykładu leczenie refrakcji będzie nastręczało nie tylko korekcji przez szkła ale także interwencji chirurga. Na szczęście dzisiejsza medycyna oferuje operacje okulistyczne przy wykorzystaniu technologii laserowej. Leczenie refrakcji przy pomocy światła laserowego posiada niemało zalet. Dowiedz się więcej w tym temacie:

Podstawową z nich będzie wysoka precyzja konieczna przy tego rodzaju operacjach. Laserowe przyrządy chirurgiczne posiadają również tę zaletę, że w dużej mierze ograniczają ewentualność krwotoku. Dzięki temu możemy znacznie skrócić proces rekonwalescencji chorego, co w sposób znaczący wpływa na jego komfort. Niestety, nie każdy chory może poddać się laserowemu zabiegowi leczenie – zobacz – refrakcji. Przeciwwskazania to zaawansowany wiek pacjenta bądź inne, towarzyszące choroby uniemożliwiające wykonanie zabiegu.

Jednak nawet tacy pacjenci mogą być wyleczeni. Niestety, konieczne wtedy jest wykonanie poważniejszej operacji, to znaczy wszczepienia sztucznej soczewki żelowej, o wielkości blisko 2 mm i grubości setnych części milimetra. Oczywiście takowe zabiegi są ogromnie skomplikowane jak też dość ryzykowne, dlatego realizuje się je po drobiazgowym badaniu i wywiadzie z chorym. Niestety metody tego rodzaju nie są tanie, stąd dobrze jest dbać o swój wzrok, oszczędzać oczy nie przesiadując zbyt długo przed monitorem komputerów, oraz systematycznie odwiedzać lekarza okulistę (szczególnie jeśli mamy skończone czterdzieści lat).