Obszerne stosowanie kuli łokciowych

Dwa podstawowe gatunki kul ortopedycznych to kule łokciowe i pachowe. Szersze zastosowanie posiadają kule łokciowe, bowiem odpowiednio odciążają kończynę dolną po większości urazach i operacjach.

Są wygodne i lekkie.
Kule łokciowe przeznaczone dla ludzi dorosłych, także dzieci, którzy wymagają pewnego podparcia w czasie nauki chodzenia po urazach kończyn dolnych, do podtrzymania stabilności i przenoszenia ciężaru ciała w chorobach ortopedycznych. Kule skonstruowane są z lekkich stopów, są lekkie i składane, bezproblemowe w przechowywaniu. Kule odCiążają nogę po kontuzji, bądź operacji i upraszczają poruszanie się. Wygodny, miękki uchwyt koryguje komfort oparcia, a obejma na przedramię upraszcza utrzymywanie równowagi podczas podpierania się na kuli. Opcje dostosowywania wielkości umożliwiają dobrać je do potrzeb użytkowników różnorodnego wzrostu. Antypoślizgowe nasadki służą bezpieczeństwu na przeróżnych nawierzchniach. Miękkość uchwytu jest istotna przy długofalowym użytkowaniu kuli. Dopasowanie kiepskiego uchwytu wywołuje przemęczenie i bolesność rąk, jak również oddziałuje na długość dystansu, który zdołamy komfortowo przejść o kuli. Kule łokciowe z miękkim uchwytem są zdecydowanie wygodniejsze szczególnie przy długookresowym użytkowaniu. Zbudowany z gumowego surowca swobodniej dostosowuje się do ręki, a ręka (drętwienie palców u rąk) się nie ślizga.
kule łokciowe

Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest jeżeli układ uchwytu jest wyprofilowany, aby zapewniać podparcie także kciukowi.

Cały uchwyt jest obszerniejszy co zezwala rozluźnić się palcom i zapewnia wygodniejszą powierzchnię do oparcia dłoni.

Wejdź na ten odsyłacz i zdobądź cenne szczegóły (https://www.psychologkrakowski.pl/psychoterapia-online/) odnośnie omawianej w tym artykule kwestii! Na pewno faktycznie uznasz je za pomocne.

Dzięki temu podejściu dłoń mniej się męczy, a spacerowanie o kuli staje się bardziej komfortowe.