Obuwie do tańczenia i trudna sztuka wyboru swojego ideału

Zaczynając swoją przygodę z tańcem, na pewno niejedno z nas myślało, jak imponująco będzie wyglądać za jakiś czas, w czasie pewnego wirujowania po parkiecie. Niestety, na początku czekają nas raczej dziesiątki (jeśli nie setki) godzin spędzonych na żmudnych ćwiczeniach.

Pytanie, które zada sobie wielu przyszłych tancerzy brzmi: czy ubiór jest na początku mniej ważny? Nie, ponieważ może być inny. Powinien być maksymalnie wygodny. Najistotniejszą jego częścią są oczywiście buty do tańca.
dziecko z mamą

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje mnóstwo ich typów, od płaskich baletek, a po wyższe buty do tańca towarzyskiego. Różne ich rodzaje służą do określonych sposobów tańca. Nie wykonamy baletu w butach do jazzu, a taniec współczesny nie współgra z wysokimi butami kobiet, które preferują walce.
Buty do tańca posiadają jednak pewne wspólne elementy. Ich rozmiar powinien być dobrze wybrany. Jest to oczywiście kwestia bezpieczeństwa. W za luźnych lub zbyt małych ryzyko kontuzji po prostu jest większe. Noga nie powinna się w nich pocić, ale przede wszystkim przesuwać. Z tego powodu przed zakupem (zwłaszcza w Internecie) powinno się dobrze zmierzyć stopę oraz dobrać rozmiar według instrukcji zamieszczonych na stronie internetowej sklepu. Jeśli jednak ledwie zaczynamy przygodę z tańcem, lecz traktujemy go dość poważnie, poprośmy o radę trenera. Nikt nie będzie znał naszych wątpliwości bardziej niż doświadczony tancerz. Powinniśmy też mieć na uwadze, że buty do tańca dla początkujących bardzo często różnią się od tych dla profesjonalnych tancerzy, którzy już dawno pokochali taniec. Jako przykład można pokazać buty na kobiece buty obcasach do tańca towarzyskiego. W zależności od typu obcasa będą one bardziej albo mniej stabilne.

Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego but jest wykonany.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na omawiany temat, kliknij na ten odnośnik do witryny (https://bylola.pl/), a znajdziesz tam dużo interesujących informacji.

Czy będzie podatny na pęknięcia oraz zniszczenia? Jeśli jest solidny, to być może właśnie dobraliśmy właściwe buty.