Obuwie na upały – sprawdź ofertę

Lato to specyficzny czas, wymagający określonego ubioru. W polskich warunkach zwykle czas ten potrafi być bardzo upalny, z temperaturą powyżej 30 stopni. Poza tym lata w Polsce niekiedy są także deszczowe i wilgotne, mimo że to zdarza się znacznie rzadziej niż upały. Z tego powodu do tego czasu należy się starannie przygotować.

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to szczególne znaczenie w kwestii ubioru. Podczas upałów trzeba bowiem nosić ubrania lekkie i przewiewne.

Czy ta publikacja okazała się dla Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tutaj, który również przedstawia opisywaną tematykę.

W przeciwnym razie skóra nie może oddychać, a ciało wydziela dużo potu, co prowadzi niekiedy do nieprzyjemnych otarć skóry. W okresie letnim korzystne jest zakładanie zarówno krótkich spodni i spódnic, jak i dłuższych, ale cienkich rzeczy. Trudności mogą sprawiać w tym okresie okoliczności zawodowe czy biznesowe, wymagające formalnego ubioru. W części biur możliwe jest na przykład noszenie koszul z krótkim rękawem przez mężczyzn. Analogicznie kwestia przedstawia się z obuwiem na lato, które także musi być dobrane do aktualnych warunków.

Buty dla panów

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Panowie obecnie coraz chętniej wybierają rozwiązania w zakresie obuwia, które niegdyś były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla panów bardzo korzystną opcją, obecnie nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla panów. W odkrytym obuwiu podczas upalnej pogody stopa może oddychać, co jest przydatne szczególnie z uwagi na to, że męskie stopy często mają większą tendencję do nadmiernego wydzielania potu niż damskie. Pomimo tego wciąż wielu panów w okresie letnim poprzestaje na noszeniu zakrytych butów sportowych takich jak popularne adidasy. W niektórych przypadkach powoduje to odparzenia stóp (sprawdź).

Obuwie dla kobiet

Obuwie kobiece to temat w zasadzie niewyczerpany, w tej sprawie stale coś ulega zmianie, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o czas upalnego lata, większa częśc pań wybiera w tym czasie sandały, czasami bardzo odkryte. W kwestii elegancji w lecie, jest również znaczny wybór kobiecych sandałów na obcasie, wysokim lub niższym. Poza tym w ostatnich latach spośród obuwia letniego panie chętnie wybierają baleriny z uwagi na to, że zapewniają komfort i można je dopasować do wielu stylizacji. Oprócz tego sporo pań wybiera także buty letnie o bardziej sportowym charakterze (czytaj tu).