Twoje uzębienie – zawsze o nim pamiętaj, bo będzie niedobrze

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest troszczenie się o własne zęby. Przecież są wyłącznie jedne na całe życie, muszą nam więc one wystarczyć na kilkadziesiąt lat. Mimo to częstokrotnie ignorujemy ich stan, nie rozmyślamy nad tym, by właściwie o nie zadbać, a potem tego żałujemy. A przecież to nic trudnego, należy tylko odrobinę systematyczności.

Stomatolog jest lekarzem, jakiego część z nas po prostu się obawia. O ile nie niepokoimy się konsultacją u internisty, endokrynologa czy u gastrologa – to u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/higienizacja-zebow/) często już tak. Z tej racji dużo osób umie nawet przez długi czas unikać przeglądów, nie mówiąc już nawet o leczeniu. Jest to błędem. Przecież problemy z uzębieniem same na pewno się nie rozwiążą. Nawet jeżeli zlekceważymy je raz lub drugi, to po pewnym czasie na pewno będziemy musieli się za nie zabrać, ponieważ wrócą do nas z większą siłą. Prędzej czy później ból zębów będzie na tyle przenikliwy, że zwalczymy lęk oraz pójdziemy wreszcie do stomatologa.

wizyta u dentysty
Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko że wówczas zwyczajne borowanie może już nie starczyć i niezbędne będzie leczenie kanałowe albo nawet usunięcie chorego zęba. Dużo korzystniej dla nas w związku z powyższym przełamać się oraz rozwikłać problem znacznie wcześniej. Szczególnie, iż współcześnie dentyści mają już inne sposoby aniżeli jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Leczenie zębów jest w obecnych czasach mniej bolesne i sprawniejsze. Również przy niedużych zbiegach możemy liczyć na znieczulenie lub na nowoczesne wypełnienia na przykład licówki porcelanowe. Wszystko to w zabieganiu o jak największy komfort leczonej osoby.

Może Cię zainteresować –

Najkorzystniej jednak postępować tak, żeby wizyty u stomatologa (zobacz ortodonta kraków) były potrzebne jak najrzadziej. Musimy w związku z powyższym pamiętać o własnych zębach każdego dnia, a nie dopiero wówczas, kiedy już nas zaczną boleć. Przecież to tak naprawdę tylko kilkanaście minut dziennie. Powinniśmy pamiętać o szczotkowaniu ich 2 razy w przeciągu dnia (a najlepiej po każdym posiłku) i o nitkowaniu. Oprócz tego niebywale ważne jest, by właściwie się odżywiać. Wprowadźmy do naszej diety jak największą ilość wapnia, wystrzegajmy się z kolei słodkości oraz napojów z bąbelkami. A wtedy także stomatolog nie będzie nam się wydawał tak przerażający jak dotychczas.