Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt tego nie chce. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

niemiłe to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, pozostałości śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie źle się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie przyprawiają o ból głowy, katar i niedobre humor, a my sobie myślimy i podziwiamy trochę z zawiścią tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No cóż… pomimo tych nieprzyjemności nauczyliśmy się żyć z tą dolegliwością.

rośliny w ogrodzie

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
co to właściwe jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niezgłębiona odpowiednio, szczególnie przez osoby nieskażonych jej męczącym działaniem?

Alergia zjawia się, gdy organizm reaguje nie tak jak należy, na niuanse, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednakże nie dzieje i pojawia się zmartwienie. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, pokarmach, kurzu…

Układ odpornościowy, jak sama nazwa wskazuje ochrania organizm przed tego typu, z pozoru niewinnymi czynnikami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. Otóż, analizuje czy pojawiający się niuans to wróg. Jeśli spowoduje to alarm organizm zacznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie doskonale: kichanie, infekcja spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

Można wyodrębnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. jedna z nich to alergia – sprawdź naszą propozycję – wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie wchodzą do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, należy jedynie zastosować się do kilku prawideł. Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy wystrzegać się tych pokarmów, które powodują nieprzyjemne symptomy. Do tego typu produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy uczuleni na pyłki roślin powinni w miarę możliwości omijać miejsca, gdzie zagęszczenie pyłków jest wysokie. korzystniej wybierać miejscowości nadmorskie lub wysokogórskie, które są słabiej zanieczyszczone. Więcej o tym tu – .

Dla podatnych na pyłki roślin zaś najlepiej nie znajdować się w miejscach, w których stężenie pyłków jest stosunkowo wysokie. Dobrym|ciekawym pomysłem jest także rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które mogą zgarniać kurz. W dużych miastach, szczególnie w porze letniej, całkowity kurz przy dosyć suchym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niezauważalny na pierwszy rzut oka wysoce przeszkadza ludziom uczulonym na kurz. Warto w takim razie wentylować pomieszczenia, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł. Nieraz często alergię wywołują różne chemiczne substancje, jakie rozpylane są w naszym ogródku. Z tej przyczyny tak istotne jest, aby dogłębnie zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (tutaj przykłady: link) i używanych substancji.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do lekarza, który na pewno znajdzie metodę na minimalizację nieprzyjemnego uczulenia.