Piękne i lśniące włosy – jak to osiągnąć?.

Właściwa pielęgnacja włosów nie należy do najłatwiejszych. Suszenie i prostowanie, a w dodatku farny – to wszystko niszczy je każdego dnia. Ciągle sprawdzamy różne sposoby na piękne włosy. To szczególnie kobiety dostrzegają kłopoty z włosami i często rozmyślają nawet za wiele o ich wyglądzie. Facetom wystarczają maszynki do strzyżenia i mydło w roli szamponu.

prostownica do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Co dzień mycie i suszenie w locie uszkadza włosy, dlatego musimy chociaż chwilę poświęcić na przywrócenie im zdrowia.

Istotna radaZazwyczaj używamy w teorii dobre suszarki do włosów, szkodzącej gęstej czuprynie. Nie mamy obowiązku całkowicie z niej rezygnować, jednak obowiązkowo wybierzmy jak najlepszą, która nie pali włosów, a będzie łagodnie je suszyła. Możemy korzystać ze sprzętu dla fryzjerów. Prostownice do włosów które znajdziemy w w salonach fryzjerskich nie szkodzą tak bardzo. Zresztą najważniejszym etapem przez zabiegami jest zwykle fachowe chronienie włosów przed szkodliwością.

Zdrowe olejeWiadomo, że indyjskie sposoby zatrzymania piękna zawsze działają. Olejowanie to także pomysł z Azji. Są różne szampony zawierające oleje, ale warto zrobić prywatną mieszankę. To proste: zanim pójdziemy spać wcieramy niewielką ilość kokosowego oleju we włosy, a o poranku dokładnie zmywamy. Przy kłopotach z przetłuszczaniem powinniśmy skupić się jedynie na końcówkach, ale suchą skórę głowy możemy w taki sposób złagodzić. Każdy dobiera sobie idealny olej albo jego mieszankę. Olejek arganowy jest raczej drogi, ale ma rewelacyjny wpływ na włosy i skórę. Poza tym dobrze działa olej z migdałów, orzechów włoskich, kokosowy i słynna oliwa z oliwek. Warto też wiedzieć, że wystarczy także oliwka dla dzieci – jeśli nie zawiera parafiny.Odżywki do włosówTo niedobór czasu powoduje, że pielęgnacja włosów idzie w odstawkę.

Myjąc włosy codziennie, jeśli nie mamy kiedy zastosować odżywki, możemy kupować najlepsze szampony. Hegron i markowe kosmetyki to zawsze dobry wybór. Warto położyć szybko odżywkę bez spłukiwania i popryskać włosy sprayem zabezpieczającym przed gorącym powietrzem suszarki i prostownicy.
Źródło: Lokikoki.pl