Wakacyjne planowanie

Dużymi krokami zbliża się okres wakacyjny. Zostały niespełna dwa miesiące, zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak wyjechać nad morze? Od dłuższego już czasu toczą się dysputy czy lepszy nasz Bałtyk czy wybrać plaże Adriatyku. Trudno rozstrzygnąć ten dylemat. Miałem przyjemność być w obu tych miejscach i uważam że oba miejsca mają swe plusy i minusy.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno dużą rolę w wyborze zagraniczna czy krajowa plaża mają nasze osobiste preferencje. Jeżeli uwielbiamy się ”smażyć” na słońcu i generalnie jesteśmy gorącolubni spodnie (polecamy opinie na nasz temat) też lubimy zabawić się w nurków, nie ma wyjścia, musimy się wybrać za granicę.

Jeśli natomiast interesuje nas spokojny, rodzinny wyjazd Bałtyk jest dobrym wyborem. Na taki wyjazd naszym dzieciakom przydadzą się japonki i klapki dla maluchów do spacerowania po gorącym piasku czy do dreptania przy hotelowym basenie. Oczywiście także niezbędnym jest strój kąpielowy i kapelusz lub chustka na głowę.

Jednak nie jest to jedyny możliwy sposób wakacyjnego wypoczynku. Wspaniałą alternatywą jest także wypad nad jezioro na połów ryb. Dzieci z ochotą będą nam towarzyszyć. Może to być dla naszych latorośli dobra nauka cierpliwości. W tymże przypadku na pewno przydatne mogą być kalosze dla maluchów. Podobnie jeżelibyśmy się zdecydowali na wycieczkę do lasu z lornetą, aparatem fotograficznym oraz atlasem ptaków. I tam mogą być potrzebne naszym pociechom kaloszki spodniami (polecamy dodatkowe informacje) mokasyny dla dzieci.

Zmyślnie zaplanowane wakacje zaplanowany urlop nasze dzieci na pewno będą mile wspominać podczas długich zimowych wieczorów przy filiżance herbaty i w ciepłych dziecięcych kapciach.