Polskie Centra Medyczne

Polska służba zdrowia zdecydowanie nie jest idealna. Mnóstwo jest zaniedbań, które jedynie jeszcze bardziej pogarszają niedobry wizerunek. Jeszcze nie tak dawno politycy mogli przekonywać, iż jest zgoła odmiennie, jednak wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie pozostawiają nawet najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy tacy najbardziej beznadziejni, lecz plasujemy się na szarym końcu.

O polskiej służbie zdrowia
obsługa w szpitalu
Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com

jesteśmy w stanie narzekać bez końca. Jak gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to zapewne tych skarg uzbierałoby się ich największa ilość w historii naszego kraju.

Nie wahaj się dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi ze strony (https://sklep.labempire.com.pl/) dotyczące tej problematyki, one także z pewnością bardzo Cię zainteresują.

Zdrowie jest niezwykle ważne, nie możemy bez dobrego zdrowia funkcjonować, a kiedy tak podstawowy twór jak służba zdrowia nie daje rady, to z jednej strony możemy poczuć zagrożenie własnego życia, a z drugiej wielką złość. Jak widać, narzekania normalnych Polaków nie są przesadą. udowadnia to Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który mówi, że jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom takich usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia(polecamy dobry terapeuta ) jest międzynarodowym rankingiem oceniającym i testującym jakość sektora medycznego. Na pierwszym miejscu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy w okolicach najlepszej dziesiątki, gdyż na 33 kraje plasujemy się na… 27 pozycji. Wypadamy najgorzej pod względem dostępu do leków, ale także – co pewnie mało może dziwić – oczekiwania na wizytę udoktora czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto starał się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, iż odległy termin, jaki z jednej strony jest w stanie każdego rozbawić (lecz jedynie w pierwszej chwili), lecz z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas musi poczekać 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już osiągalny w 3 tygodnie. Co to dużo mówić, nawet nieskomplikowane badanie typu usg kolana (zobacz tu) to długie czekanie, nawet kwartał.

Na szczęście poza państwową służbą oferowana jest też prywatna oferta. Wiadomo, należ za nią płacić, w zależności od wykonywanego zabiegu, lecz mamy pewność solidnie wykonanego zabiegu i należytej opieki. Zdrowie jest najważniejsze, więc czasem pieniądze spadają na kolejne miejsca, gdyż co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może nas uśmiercić… Warto więc rozglądać się za solidnym Centrum Medycznym Artemed, najlepsze zaś efekty osiągniemy, gdy poszukamy tego typu zabiegów w internecie.