Ponadczasowe reguły savoir-vivre w modzie dla mężczyzn

Powiada się, że to kobiety mają obsesję na punkcie ewoluującej co sezon mody, natomiast faceci przeważnie nie przykładają zbytnio uwagi do własnego wyglądu. Zdaje się jednak, że moda męska też jest wyznaczana przez pewne reguły, które warunkują dopasowany wygląd męski. Ale w tym wypadku warto nadmienić, że normy te są niezachwiane od dawna.

O czym musi pamiętać mężczyzna, aby nie popełnić ubiorowego faux pas?
Garnitur
Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności najistotniejszy jest schludny, niepoplamiony ubiór – ubrania zawsze muszą być wyprane i uprasowane. W przypadku koszul jawi się kłopot – są ciężkie do dokładnego uprasowania, na dodatek nikt nie lubi tego robić. Ale czasami, przed ważnym spotkaniem, należy oddać koszulę do firmy zajmującej się takimi usługami, po to by nie wstydzić się później swojego niedopracowanego stroju.

Nie wolno też zapominać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru stroju – polecany blog. Nic nie prezentuje się gorzej niż zbyt duże koszulki, czy zbyt duże spodnie. Wielu facetów ma problem z dopasowaniem pasujących elementów garderoby – zwłaszcza, gdy każdy producent wypuszcza na rynek trochę odmiennie wyprodukowane ubrania, które w efekcie różnią się rzeczywistym rozmiarem pomimo takiej samej rozmiarówki.

Wydaje się, że troszczenie się o schludność i dopasowany krój ubrań to nadgorliwość, ale faktem pozostaje, że właśnie takie elementarne kwestie mogą zaważyć o końcowym efekcie. Moda męska, podobnie zresztą jak damska, charakteryzuje się zasadami, które są jednakowe od lat.

Każdy dżentelmen musi być zaznajomiony z tymi podstawami, aby nie prezentować się zwyczajnie niechlujnie. Wielu mężczyzn ma kłopot z doborem elementów ubioru tak, aby tworzyły one jednorodną całość, wzajemnie się uzupełniały i były dobrane do okoliczności.

Zbytnio decydujemy się na oryginalność zapominając tym samym, że nierzadko klasyka jest bardziej elegancka. Najważniejsze gafy modowe wśród mężczyzn to zazwyczaj te wiążące się z noszeniem garnituru.