Szukając torebki ze skóry należy uważnie patrzeć, czy sprzedający nie oferuje przypadkiem syntetyku

Od dawien dawna powszechne są spory zwolenników i przeciwników produkowania kurtek oraz galanterii odzieżowej ze skór naturalnych oraz syntetycznych, czyli coraz popularniejszych skór ekologicznych. Pierwsi przekonują drugich o wyższości tych skór, które są ich zdaniem lepsze. Na dodatek dość często są przy tym nieczuli na postulaty, w rzeczywistości raczej słuszne, tej drugiej strony.

Kobieta w czerwonej sukience
Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywistość jest taka, że zarówno skóry ekologiczne jak również naturalne miewają dużo walorów jak i minusów. To jest uzależnione od kontekstu, w którym ocenia się te artykuły. Skóry naturalne są bezpieczne dla użytkującego, solidne i wygodne. Jednak proces produkcyjny wymaga wielkich nakładów finansowych a także wiąże się z koniecznością uboju zwierząt, a z tym rzecz jasna bywa różnie. Skóry syntetyczne da się obecnie wytwarzać na dużą skalę przy stosunkowo niskim nakładzie kosztów i do tego dają dużo większe możliwości barwienia oraz zdobienia ich. Ale wciąż jest to materiał syntetyczny, który często szybciej się zużywa i do tego niestety nie prezentuje się tak
Blondynka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

szlachetnie. Zobacz więcej: .

Do niedawna skóry syntetyczne nazywano po prostu skajem, lecz prawa rynku zmusiły, żeby nadawać takim tekstyliom korzystniej brzmiących nazw. Zresztą, żeby przyznać rację wytwórcom skór syntetycznych, należy zaznaczyć, że ich wygląd i rodzaje mocno się poprawiły od chwili, w którym pokazały się w obiegu jako materiał galanteryjny. Ale chcąc kupić którykolwiek towar wykonany z któregokolwiek gatunku skóry, trzeba być bardzo drobiazgowym i uważnym, aby przez przypadek nie rozminąć się z własnymi wymaganiami w stosunku do jakości towaru. Kliknij tu: modne listonoszki.

Zapisując przy tym dużymi literami słowo skóra, a malutkimi dopisując ekologiczna. Słowo to jest w tym przypadku wielkim nadużyciem, bowiem z ekologią raczej nie ma nic wspólnego, za to ma wywoływać dobre skojarzenia u nabywcy. Torebki damskie skórzane kosztują przeważnie kilkaset złotych, więc oferta parę razy tańsza może wydawać się okazyjna.