Szukając torebki ze skóry należy uważnie patrzeć, czy sprzedający nie oferuje przypadkiem syntetyku

Od dawien dawna powszechne są spory zwolenników i przeciwników produkowania kurtek oraz galanterii odzieżowej ze skór naturalnych oraz syntetycznych, czyli coraz popularniejszych skór ekologicznych. Pierwsi przekonują drugich o wyższości tych skór, które są ich zdaniem lepsze. Na dodatek dość często są przy tym nieczuli na postulaty, w rzeczywistości raczej słuszne, tej drugiej strony.

Kobieta w czerwonej sukience

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywistość jest taka, że zarówno skóry ekologiczne jak również naturalne miewają dużo walorów jak i minusów. To jest uzależnione od kontekstu, w którym ocenia się te artykuły.

Ten interesujący artykuł spodobał Ci się To świetnie, ponieważ na kolejnej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie sporo takiego rodzaju wiadomości.

Skóry naturalne są bezpieczne dla użytkującego, solidne i wygodne. Jednak proces produkcyjny wymaga wielkich nakładów finansowych a także wiąże się z koniecznością uboju zwierząt, a z tym rzecz jasna bywa różnie. Skóry syntetyczne da się obecnie wytwarzać na dużą skalę przy stosunkowo niskim nakładzie kosztów i do tego dają dużo większe możliwości barwienia oraz zdobienia ich. Ale wciąż jest to materiał syntetyczny, który często szybciej się zużywa i do tego niestety nie prezentuje się tak

Blondynka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

szlachetnie. Zobacz więcej: .

Do niedawna skóry syntetyczne nazywano po prostu skajem, lecz prawa rynku zmusiły, żeby nadawać takim tekstyliom korzystniej brzmiących nazw. Zresztą, żeby przyznać rację wytwórcom skór syntetycznych, należy zaznaczyć, że ich wygląd i rodzaje mocno się poprawiły od chwili, w którym pokazały się w obiegu jako materiał galanteryjny. Ale chcąc kupić którykolwiek towar wykonany z któregokolwiek gatunku skóry, trzeba być bardzo drobiazgowym i uważnym, aby przez przypadek nie rozminąć się z własnymi wymaganiami w stosunku do jakości towaru. Kliknij tu: modne listonoszki.

Zapisując przy tym dużymi literami słowo skóra, a malutkimi dopisując ekologiczna. Słowo to jest w tym przypadku wielkim nadużyciem, bowiem z ekologią raczej nie ma nic wspólnego, za to ma wywoływać dobre skojarzenia u nabywcy. Torebki damskie skórzane kosztują przeważnie kilkaset złotych, więc oferta parę razy tańsza może wydawać się okazyjna.