Na czym polega rekonstrukcja kolana?

Kłopoty z kolanami muszą być zgłaszane w sposób bieżący, dzięki temu mamy możliwość uniknąć problemów na przyszłość. Nawet najmniejszy ból przy kolanie może być zwiastunem czegoś poważniejszego. Podczas często powtarzających się problemów trzeba skonsultować się na specjalistyczne konsultacje, który może szybko zdiagnozować przyczynę. Metod rozwiązania tego kłopotu jest sporo, a nie każdy z nich jest zaliczany do tych inwazyjnych.

Nieodzowna operacja kolana i co dalej?

Ból kolana może mieć różne powody pojawiania się. Może http://artemed.pl być także uwarunkowany genetycznie, co nie wróży dobrze. Jest jednak szansa zdiagnozowania problemu, wystarczy zgłosić się do ortopedy. Nierzadko artroskopia kolana nie jest finalnym rozwiązaniem. Wystarczające z pewnością okażą się właściwe ćwiczenia korekcyjne, które nie tylko ulżą nam w cierpieniu, lecz także zażegnają ten utrudniający poruszanie się ból.

zdjęcie rentgenowskie kolana
Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com

Rekonstrukcja więzadła na wysokim poziomie

Właściwie prowadzona rekonstrukcja więzadła dotyczy jednego z czterech więzadeł stawu kolanowego. Jest to część niezwykle ważna, ponieważ łączy kość udową z piszczelą. Każde, nawet z pozoru nieznaczne uszkodzenie tego miejsca, może (rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-klasyczny/) być przyczyną późniejszych bóli. Więzadło krzyżowe jest umieszczone wewnątrz stawu, dlatego leczenie musi być kompleksowe. Nasza klinika otwiera możliwość przeprowadzenia rekonstrukcji tej części, co gwarantuje uniknięcie cierpienia w dalszym etapie życia.

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego – wymagania odnoszące się do pacjentów

Dzisiejsza rekonstrukcja więzadła obejmuje niemało czynności, które są zaliczane do złożonych. Nikt nie może podejść od razu do takiej operacji, ponieważ jest to wymagająca ingerencja. Więzadło wymaga rekonstrukcji w sytuacji poważnego uszkodzenia, ale może to finalnie ustalić fachowiec. Jeśli zostanie ono uszkodzone w całości, może dojść nawet do momentów niestabilności. Bazuje to na ciągłym uczuciu tak zwanego uciekania w kolanie, co nie należy do najprzyjemniejszych. Problemom tym może zapobiec właściwie przeprowadzona rekonstrukcja.
Zaleca ortopeda Kraków