Przykładowe informacje o podstawowym sprzęcie ortopedycznym i medycznym, używanym w przypadku różnych chorób i urazów.

Każdy z nas chciałby do później starości móc chodzić bez żadnych problemów, bez konieczności używania jakichkolwiek pomocy. Lecz nie zawsze będzie to wykonalne. Czasami pojawiające się choroby mogą spowodować ograniczenia w możliwościach poruszania się, a niekiedy jest to rezultatem jakiś kontuzji czy urazów. W większości przypadków dzięki dobrze przeprowadzonej rehabilitacji można powrócić do pełni zdrowia, lecz często będzie to wymagać od kontuzjowanego dużo ciężkiej pracy i wysiłku.

A że różnego rodzaju kontuzje mogą się przytrafić w dowolnym wieku, to też sprzęt do rehabilitacji musi być dostosowany do tego. W młodych latach przeważnie mogą się pojawiać złamania i zwichnięcia – dzieci lubią ryzykować i niekiedy może im po prostu braknąć szczęścia, czego skutkiem są jakieś złamania czy potłuczenia. Licznymi pacjentami sklepów ze sprzętem ortopedycznym są także sportowcy. W niejednej dyscyplinie niebezpieczeństwo urazów jest całkiem spore, a będą tu dominować dwa najpopularniejsze sporty, to znaczy piłka nożna i narciarstwo, to właśnie przy nich pojawia się najwięcej kontuzji wymagających dłuższego leczenia.
kule
Źródło: www.foter.com

Wstawienie nogi lub ręki na parę tygodni w gips – www.medimix.pl/gips-modelarski-dentystyczny/ znacznie utrudnia życie, lecz dzięki odpowiednim przyrządom jest możliwe w miarę normalne funkcjonowanie. Przy unieruchomieniu nogi bardzo się przydają kule łokciowe. O ile ktoś będzie miał wystarczająco wytrzymałe ręce, to dzięki takim kulom będzie mógł się przemieszczać. Kule sprzedawane są w wielu różnych odmianach i rozmiarach, przez co można je będzie dopasować do wzrostu i sylwetki chorego.

Sprawdź również: poduszka ortopedyczna

Mają też różne możliwości konfiguracji podpórki i obejmy, co także pozwoli na kupienie jak najlepiej pasującego modelu. Za to po ściągnięciu gipsu niezbędna jest dobrze przeprowadzona rehabilitacja, żeby długo unieruchomiona kończyna mogła z powrotem zacząć funkcjonować. Podczas rehabilitacji najważniejsze są odpowiednio dobrane ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie nie używane przez długi czas mięśnie. Warto także się wspomóc odpowiednimi sprzętami, tu jednym z najpopularniejszych są piłki rehabilitacyjne.

Sprawdź również: Sklep Amplio