Przytrafił ci się nieprzyjemny upadek i nie możesz wrócić do zdrowia? Odwiedź ortopedę, może przyszła pora na rehabilitację?

Człowiek nie jest w stanie odpowiednio funkcjonować bez należytej sprawności ruchowej, wprowadza to w jego codzienność wielkie ograniczenia, okazuje się przyczyną dyskomfortu i komplikacji na wielu płaszczyznach. Częstą przyczyną utraty sprawności narządu ruchu okazuje się wypadek albo inny uraz, nierzadko zupełnie błahy, a jednak mający ogromny wpływ na samopoczucie i szansę poruszania się. W przypadku podobnych komplikacji warto postarać się o odpowiednią pomoc.

Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W sytuacji, kiedy stwierdza się u siebie jakieś dolegliwości związane z narządem ruchu, trzeba odwiedzić dobrego ortopedę. Niekoniecznie będzie to następstwo wypadku czy kontuzji sportowej, choć w licznych wypadkach tak właśnie jest. Ortopeda opiekuje się wszystkimi nieprawidłowościami w układzie narządu ruchu, także schorzeniami i bólami. W sytuacji, kiedy nie będzie mógł stwierdzić, co stało się powodem kłopotów, wyśle na bardziej specjalistyczne badania, na przykład z wykorzystaniem RTG – http://www.atomrtg.pl lub USG. Jeśli zajdzie taka konieczność, może pokierować też na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne
Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja to zabieg leczniczy, którego rolą jest przywrócić rekonwalescenta do stanu optymalnej kondycji. Przybiera ona naprawdę różne postaci i bywa ściśle dopasowana do rodzaju schorzenia lub urazu. W pewnych wypadkach polecane są zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaż, ale z równie doskonałym efektem stosuje się również specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszelkie zajęcia wykonywane w ramach rehabilitacji muszą przebiegać pod nadzorem wykwalifikowanego rehabilitanta. Lepiej nie rozpoczynać również żadnych działań bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić.

Więcej informacji – lekarz sportowy kraków

W niektórych sytuacjach pomocny jest lekarz sportowyJeżeli mamy do czynienia z urazem wynikłym z zajęć sportowych albo najzwyczajniej regularnie trenujemy i chcemy mieć pewność, że powrócimy do optymalnej kondycji, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest opieka nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak kierować rehabilitacją, by dała ona optymalne efekty i pozwoliła powrócić do pełnej kondycji.

Źródło artykułu: