Radzimy, w jaki sposób wybierać ubrania i dodatki na zimę.

Nadchodzi zima. Sklepy z odzieżą pękają w szwach od ogromu kolekcji ubraniowych i akcesoriów. Kompletując ciuchy i akcesoria na zimę trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, żeby ubrania, buty i dodatki (typu rękawice, berety czy apaszki) były bardzo ciepłe, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów, czyli na przykład wełny i angory. Już na jesień w niemal wszystkich sklepach z odzieżą znajdziemy ubrania z kolekcji na zimę, z tego powodu więc przed zakupem danej rzeczy najlepiej jest porównać fasony z minimum paru sklepów, aby potem wybrać ten najbardziej odpowiedni.

rękawiczki
Źródło: pixabay.com

Największy wybór ubrań i akcesoriów zimowych mają panie. Mogą wybierać spośród setek fasonów kurtek, płaszczyków, swetrów jak również kozaków, botków, śniegowców itp. Jeśli chodzi o mężczyzn, to tutaj niestety wybór jest troszkę mniejszy, lecz i w tym przypadku bez kłopotu można znaleźć coś, co każdego mężczyznę zainteresuje i w czym będzie się on czuł wygodnie. Kurtki męskie może nie posiadają tylu barw, dodatków i wzorów co damskie okrycia wierzchnie, lecz są jednakowo ciepłe i komfortowe. Jeżeli chodzi o dodatki typu parasole męskie warszawa, czapki lub szaliki, to tutaj wybór jest, niestety, zdecydowanie mniejszy w stosunku do pań. Nie wiemy dlaczego przyjęło się, iż męskie parasolki muszą być czarne, tak samo jak czapki czy szaliki (tutaj ewentualnie dopuszczalna jest również krata albo pasy, wszystko oczywiście w neutralnych, stonowanych kolorach). Co prawda większość mężczyzn rzeczywiście preferuje ciemne kolory ubrań i akcesoriów, nie oznacza to jednak, że czasami nie byłoby fajnie przełamać czerni i szarości jakimś kolorowym, jasnym akcentem. Dlatego warto jest takich barw szukać, kupując swą zimową garderobę.Jeżeli chodzi o ciuszki dla dzieci, to również mamy tu całkiem spory wybór, przykładowo tutaj: ceneo dziecko. Każda mama i każdy ojciec znajdą coś odpowiedniego dla swej pociechy. W wypadku strojów i akcesoriów dziecięcych bardzo istotna jest jakość ubrań.

buty dziecięce
Autor: amboo who?
Źródło: http://www.flickr.com

Strój dla malucha musi być ciepły, najlepiej, żeby wykonany był z naturalnych, oddychających tkanin. Bardzo istotne są dodatki. Czapki, szale i rękawiczki dla niemowlaka albo starszego malucha są podstawą i nigdy nie można o nich zapominać. Podobnie kwestia ma się z butami. Buty dla dzieci bydgoszcz, Łódź czy każde inne duże lub małe miasto ma w swojej ofercie w wielu rozmiarach, fasonach i modelach. Lecz również i tu podstawa to wygoda użytkowania każdego dziecka. Nie patrzmy na to, jakie kolory czy wzory mają buty – najważniejsze jest, żeby wygodnie leżały na małej stopie i dobrze ją chroniły przed zimnem. Wybierając dodatki i ubrania zimowe, kierujmy się zwłaszcza rozsądkiem. Moda nie jest najważniejsza. Ubrania mogą być atrakcyjne i stylowe, ale gdy nie spełnią swego głównego zadania, tj. zapewnienia ciepła i komfortu, to tak naprawdę nic nam po nich i nie warto jest w nie inwestować nawet małych pieniędzy. Polecamy sprawdzać i porównywać wszystkie oferty, na przykład na stronach takich jak: .