Rehabilitacja – w jaki sposób znaleźć najlepszego specjalistę

Wypadek przeważnie dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych możemy jednak wrócić do wcześniejszej sprawności.
Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rehabilitanta czy fizjoterapeuty?
W przypadku dolegliwości powypadkowych musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, zwykle masaży oczekują zupełnie innych konsekwencji niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.
Sprawdźmy kwalifikacje, ponieważ nie każde złoto co się świeci, jak mówi nam stare przysłowie.

Masażysta
Autor: Norton Gusky
Źródło: http://www.flickr.com

Należy o tym pamiętać przy poszukiwaniu dobrego rehabilitanta. Urocza strona internetowa lub duża reklama w mediach powinna być dla nas sprawą drugorzędną. Najbardziej przez nas branym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, certyfikaty, oraz doświadczenie zawodowe. Przed pierwszą wizytą u specjalisty możemy zapisać na kartce pytania, które nas dręczą. To pozwoli nam wybrać rehabilitanta, który zagwarantuje skuteczną pomoc, w zgodzie ze współczesną wiedzą medyczną i najlepszymi praktykami w zawodzie. Ponieważ jeśli potencjalny „zbawca” zaproponuje nam zabiegi metodą McKenziego, mając w swojej szufladzie czy na ścianie gabinetu certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, mamy gwarancję, iż trafiliśmy w dobre ręce. W czasie pierwszej wizyty wskazane jest zwrócić uwagę na warunki higieniczne oraz wyposażenie, np. jeśli chcemy masaż (zobacz tutaj na Kto pyta nie błądzi.

Dobrym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto popytać wśród krewnych oraz znajomych, czy ktoś zna dobry gabinet lub posiada dobre doświadczenia z rehabilitantem, do którego mamy zamiar się udać.
Opinie wyszukać można również w sieci.

Czy chcesz przestudiować rozpatrywany temat nieco dokładniej? Kliknij więc ten odsyłacz – więcej w witrynie (http://vetan.wroclaw.pl/uslugi/u_15,stomatologia). Te porady też są praktyczne.

Użytkownicy bardzo chętnie udzielają informacji na ten temat. Możemy za pomocą wyszukiwarki odszukać gabinet, umieszczając w frazie miasto z w którym poszukujemy gabinetu, czyli fizjoterapia (fizjoterapia- do sprawdzenia w CRF Szczecin) lub masaż. Idealnym pomysłem jest także szukanie cennych informacji na tematycznych forach internetowych w dużych portalach tudzież serwisach poświęconych rehabilitacji czy dyscyplinom sportowym jak bieganie i kulturystyka.