Różnice dzielące białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Rady dla smakoszy

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej rodzaje potrafią działać równie dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Istnieją cztery podstawowe typy herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich posiada inne właściwości i działanie na zdrowie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim jedynie jednym z wielu produktów służących to jej zaparzenia. Wystarczy moment w Internecie i na hasło typu: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami morze możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak ma spore grono smakoszy. Produkowana jest głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Uzyskuje się ją wyłącznie z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napój ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) a także dostarcza organizmowi sporej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego poleca się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie nowotworem. Herbata zielona to najpopularniejsza, a zarazem najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji dopiero co zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to znaczy, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania.http://zdrowe-jelita.com/pl/test-oddechowy-wodorowo-metanowy-warszawa badanie sibo warszawaPrzy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda musi mieć 60-85 stopni. Jeżeli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata znakomicie działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma także dużo innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może posiadać ją w zakładce pu-erh (warto kliknąć). Odmianę pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też ludziom mającym problemy z miażdżycą, nadciśnieniem i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych typów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej kupować herbaty liściaste.

Herbata to najlepsza rzecz na długie zimne wieczory. Napój ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie nieco tego zielonego złota.