Czy terapia małżeńska pomoże rozwiązać problemy w związku?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę trwania związku, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wtedy bardzo ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać

Często, kiedy w małżeństwie pojawiają się przeciwności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki czy cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i seksualnej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny tekst – a tam ciekawa kwestia (https://www.psycholog-wroclaw.com/leczenie-nerwicy/) na ten temat. Zajrzyj koniecznie i życzymy przyjemnej lektury.

Problemy małżeńskie dotyczą najczęściej sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się poczucie osamotnienia i wzajemne uniki. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często jest przyczyną zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam właściwie spojrzeć na sytuację. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, co ułatwi poszukiwanie, np.

Namawiamy – naciśnij tutaj hemp oil i wejdź na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

„psycholog warszawa”.

A co już teraz mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i szczęście w związku wymaga dużo wytrwałości, a szczególnie opanowania sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni co jakiś czas, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które łatwo dostrzec w życiu codziennym. Należy pamiętać, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy partnerami, skupiać się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Zdrowy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron sporo cierpliwości i zrozumienia. Pamiętajmy także o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W zdrowym związku, należy nauczyć się okazywać miłość partnerowi, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner – sprawdź adres specjalisty.