Sposob na świeży wygląd czyli popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodziej. Dużo zależy też od typu urody. Faktem jest, że jedni starzeją się szybciej, inni wolniej.

Oczywiście warto dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, jednak na proces starzenia się nie mamy wpływu. Obecnie jednak współczesna kultura narzuca nam styl życia, zgodnie z którym musimy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak silny trend pozwolił na szybki rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Często po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale kosmetyczki. Odmładzające zabiegi są zazwyczaj bardziej skuteczne, chociaż ich koszty są stosunkowo spore i nie każdego stać na taki wydatek. Generalnie medycyna estetyczna sprawdza się, gdy chcemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość radykalnie mogą wpłynąć na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy plasujemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż standardowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niewielkie skutki uboczne przykładowo zaczerwienia i opuchlizny, które ustępują z upływem czasu. Więcej na

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w magiczny sposób odjąć sobie 10 lat to botox. Dziś chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu (szczegóły na stronie DermaMedu), szczególnie po tym, jak zabieg stał się popularny wśród hollywoodzkich gwiazd. W prasie kolorowej wielokrotnie komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt “przed i po”. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Powinno się jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne rezultaty są nietrwałe i po jakimś czasie należy wznowić kurację. Podobnie jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, także i tu musimy się liczyć z tym, że pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort.

Jeżeli ciekawi Cię tematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://wola.centrumdemed.pl/oferta/ortodonta/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta uwagi.

Ceny botoksu kształtują się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz oczywiście oferty gabinetu.