Metoda walki lekarzy dentystów ze schorzeniem zębów i dziąseł, które zwie się paradantozą.

Często pacjenci użalają się swoim stomatologom, że podczas gryzienia twardszych produktów odczuwają ból, a przy myciu uzębienia zdarzają się krwawienia z dziąseł. Powodem tych dokuczliwości bywa np. niedobrana szczoteczka albo pasta albo zła sposób mycia zębów. Prowadzi to do odsłony szyjek zębowych, inaczej korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i bólu.

gabinet dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz odsłoniętych szyjek zębowych, często dentysta stwierdza obrzęki i zaczerwienienie dziąseł. Ich linia wtedy jest wyraźnie obniżona. Powyższe objawy mówią o pierwocinach parodontozy. Kiedy szukamy dentysty będąc w warszawie i mamy podejrzenia paradontozy to można wpisać w internet słowa stomatolog w Warszawie

Pomimo tego, że dbamy o zęby i regularnie myjemy je rano i wieczorem, to nie starczy. Jeśli szczotkujemy zęby niedokładnie nie usuwamy właściwie płytki bakteryjnej.Ten bezbarwny miękki nalot osadza się w sposób naturalny. Ma składniki śliny, okruchów pokarmowych i mnóstwo bakterii. Osadza się zwłaszcza przy dziąsłach i natychmiast po 2-3 dniach ulega mineralizacji, czyli twardnieniu. W ten sposób kształtuje się kamień nazębny, który podrażnia dziąsła i wywołuje ich stan zapalny. Jeśli odkładający się w kieszonkach dziąsłowych kamień nie bywa regularnie usuwany, dochodzi do zaniku kości która utrzymuje ząb. Dlatego objawem postępującej choroby jest rozchwianie zębów głównie z przodu. Ponadto tym gorzej z nich usunąć płytkę, więc szybciej gromadzi się tam kamień. Niestety paradontoza to choroba nieodwracalna, jej objawów nie da się cofnąć. Możemy ją chociaż zatrzymać, nie dopuszczając do dalszego postępu. stomatolog – sprawdź

Sprzęt dentystyczny

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązkowo trzeba to uczynić, bo nieleczona parodontoza prowadzi do utraty zębów często zdrowych, nieskażonych nawet próchnicą! Podstawa walki z paradontozą jest czyszczenie uzębienia z kamienia i osadu u dentysty albo higienistki stomatologicznej. Chroni się je także specjalnymi lekami z fluorem lub chlorheksydyną.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Pokrewne treści przeczytasz również tutaj (https://www.zdrowazupa.pl/catering-dietetyczny-warszawa).

W zależności od wyglądu dziąseł i zębów, stosuje się je w różnych formach, np. pianki, żeli lub lakieru. Po zabiegu zęby winny być wypolerowane, tak by zminimalizować procedurę odkładania się płytki. Owe zabiegi przeprowadza się do sześciu razy w roku. Zależy od poziomu postępu choroby oraz indywidualnych wskazań stomatologa (znacznie więcej informacji tutaj) czy też higienistki.