Jak wybrać materac?

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Wybór materaca rzeczywiście nie należy do prostych. Piankowy, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – na co się zdecydować? Pamiętajmy, że nie trzeba planować materac do końca życia.

Nie ma możliwości prawidłowo funkcjonować, jeżeli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Wybierając materac, miejmy na uwadze, że ideał jest kwestią indywidualną. Niektórzy wymagają elastycznego łóżka, inni wypoczywają jedynie na twardym. Dlatego właśnie przychodzi na myśl jedyna koncepcja: materac powinien być osobiście dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Różne materace
Właściwie przed chwilą znakomita większość materacy chowała w środku sprężyny. Teraz to nie jedyne rozwiązanie, ale materac (zobacz materac kokosowy 160×200) sprężynowy ma różne usterki, bo wszystkie sprężyny są w nim połączone. Kiedy leżą na nim razem małżonkowie, odczuwają każdy swój ruch. Dlatego właśnie popularnością cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest oddzielnie włożona w tzw. kieszonki. W związku z tym materac jest twardszy i jest stabilniejszy.

Dzisiaj jednak coraz częściej kupuje się materace piankowe i żelowe. Można sobie wybrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, a jednocześnie ma dużą elastyczność oraz doskonale odprowadza wilgoć.

Jeżeli szukasz równie ciekawych informacji na omawiane zagadnienie, odnajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem (https://www.prownes.pl/), więc nie wahaj się tylko kliknij tutaj.

Popularna jest także tak zwana leniwa pianka, która przystosowuje się do kształtu ciała w zależności od ciepła. Takie pomysły wykorzystywane są także w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest z reguły odpowiednia pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace są przede wszystkim z warstwą lateksu. Można je równie wybrać w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn kwitnie.

Dopasowany materac
Materac powinien być idealnie dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. Firmy produkujące materace zaznaczają dla kogo stworzony jest konkretny typ. Ważne jest też bezbłędnie dobrane łóżko. Stelaż pozwala przedłużyć egzystencje materaca, odpowiednio go wentylując i nie odkształcając. Dobre są stelaże na giętych listwach, ich rozstaw powinien być szeroki.

Ważna jest raczej jakość materaca, cena trochę mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z warstwą kokosową kosztuje maksymalnie 400 złotych – zależnie od rozmiarów. Nie ma potrzeby więc kupować materaca za więcej niż tysiąc złotych, żeby relaksować się w komfortowych warunkach.