Sprzęt medyczny – zestaw niezbędny w domu i poza nim

W mieszkaniu, w samochodzie czy też w fabryce musi znajdować się zestaw do pierwszej pomocy. Nigdy wszak nie wiadomo, kiedy tego rodzaju komplet będzie nam nieodzowny i należy bezwzględnie ciągle mieć go w pobliżu.

Opakowanie apteczki powinno być niepodatne na uszkodzenia mechaniczne oraz wygodne w stosowaniu.
sprzęt medyczny
Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna ona zawierać wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ten tekst jest emocjonujący, jednak warto sprawdzić również odmienne tego typu posty. Dlatego zobacz polecane informacje (https://cukier-krolewski.pl/), które również będą dla Ciebie pomocne.

Oznaczona musi być białym krzyżem na czerwonym bądź zielonym tle. Od momentu, gdy Polska weszła do Unii musi posiadać znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy musi być w miejscu nieprzystępnym dla maluchów, przeznaczonym wyłączi dla osób dorosłych. W naszym mieszkaniu za wyjątkiem apteczki powinien także znajdować się miernik temperatury do pomiaru ciepłoty organizmu.

Idealnym miernikiem ciepłoty jest termometr rtęciowy. Wskazuje on ponad wszystko trafną temperaturę organizmu. Jednakże ze względu na niezdrową rtęć trudno w obecnych czasach tego rodzajach termometr zakupić. Zestaw pierwszej pomocy (oferta na ) w zakładzie pracy powinien być ustalony w porozumieniu z lekarzem pełniącym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami, z uwzględnieniem typów i natężenia występujących zagrożeń.

nauka pierwszej pomocy
Autor: The U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna być umiejscowiona w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka musi posiadać tylko potrzebne środki, w małych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Obowiązek posiadania zestawu pierwszej pomocy wynika z kodeksu pracy.

Pomimo iż polskie przepisy oraz przepisy Unii Europejskiej nie zmuszają prowadzących samochody osobowe do posiadania apteczki samochodowej, jako niezbędnego wyposażenia samochodu należy jednakże ją mieć. Każdym, bowiem kierowca jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku a jak ma to uczynić, jeśli w jego samochodzie nie znajduje się dobrze wyposażona apteczka samochodowa.

Próbujesz odnaleźć dodatkowe takiego rodzaju źródła? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w tekście (http://www.pro-bis.pl/zaopatrzenie-pojemniki-medyczne-worki/), który omawia analogiczne kwestie.

Trzeba zainwestować w apteczkę, która będzie miała: opatrunki, okłady gazowe, plastry z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek dezynfekujący, ustnik do wykonania sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.