Sprzęty medyczne są kluczowym wyposażeniem ratującym zdrowie i życie, a również upraszczają pracę i bezpieczeństwo

Sprzęty medyczne spełniają wielką funkcje w ratowaniu naszego życia. W wszelkim szpitalu, lecznicy czy też w pogotowiu muszą być w wyposażeniu zasadniczym takie rzeczy jak nosze, oprzyrządowanie do EKG, okłady czy też wiele różnych niezbędnych rzeczy, jakie ułatwiają prace sanitariuszy medycznych.

Jednych z takich sprzętów są nosze medyczne. Jest wiele modeli noszy medycznych, ponieważ są używane w przeróżnych miejscach oraz muszą upraszczać nie jedynie pracę ratowników, ale też zapewnić przewóz pacjenta w pewny sposób. Do noszy ratunkowych kwalifikujemy nosze, jakie są użytkowane w karetkach. Nosze jezdne posiadają możliwość składania z obu stron albo przystosowywania wysokości. Są ogromnie wygodne i nierzadko wykorzystywane w erkach. Konstrukcja noszy także jest solidna, jako że jest wykonana z aluminium.
sprzęt lekarski
Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

Nosze posiadają solidne kółka do wożenia pacjenta i uchwyt do noszenia noszy po złożeniu. Ponadto szelki, ażeby w trakcie przewozu pacjenta był dodatkowo chroniony. Kolejne często używane nosze to nosze medyczne ortopedyczne wykorzystywane m.in. przy wypadkach drogowych, gdzie często są poważne uszkodzenia i złamania, zatem nosze powinny być dostosowane do pewnego noszenia pacjenta bez kolejnych urazów – szczegóły na stronie.

Jeżeli szukasz pewne dane, zerknij i sprawdź informację (https://psychodynamiczne.pl/superwizje/) – tu znajdziesz tylko interesujące oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Za sprawą sztywnej budowy zabezpieczają kręgosłup, uszkodzenia kończyn czy głowy oraz narządów wewnętrznych.

Z kolei nosze podbierakowe są zaprojektowane w taki sposób, aby transportować pacjenta bez potrzeby trącania go. Są konieczne przy uszkodzeniach kręgosłupa czy po operacjach. Następnym wyposażeniem są lampy medyczne (więcej pod tym linkiem) zabiegowe do użytkowania w salach operacyjnych czy też zabiegach. Do czystego powietrza jest używanie świetlówek bakteriobójczych. Przekazywane przez nie promieniowanie ultrafioletowe ogromnie skutecznie rozwala wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Lampy medyczne mobilne z kierowanym światłem wspierają w precyzyjnym ustawieniu w czasie operacji oraz zabiegów.