Światłoterapia oraz jej plusy

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i o wiele większą moc aniżeli normalne lampy. Umożliwia leczenie depresji wywołanej niedostatkiem słońca w godzinach porannych, szczególnie w okresie zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem
Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Niniejsza terapia powinna być wykonywana dwa razy dziennie, wtedy przyniesie najlepsze efekty. Najodpowiedniejsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed snem. Optymalny czas pojedynczego seansu powinien wynosić mniej więcej godzinę. W czasie zabiegu mamy okazję zająć się innymi zajęciami, m.in. czytać książkę pamiętając, aby co jakiś czas spojrzeć w stronę lampy. Lampa do fototerapii przynosi rezultaty nie tylko we wspomnianej na wstępie depresji, lecz także może skutecznie oddziaływać w przypadku przypadłości ze skórą oraz krzywicy u dzieci. Jedną z najistotniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej indywidualnego wykonywania w domu. Jest to jednocześnie naprawdę bezpieczny zabieg. Można go także przeprowadzić w licznych uzdrowiskach albo ośrodkach Spa, w których zabiegi przeprowadzają rzetelni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, gdyż nie emituje promieniowania UV. Nie można zapomnieć także o atutach związanych z poprawieniem samopoczucia oraz ograniczeniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynosić naprawdę dobre efekty, jeśli stosuje się ją zgodnie z dyrektywami przez okres około 3 tygodni. Zdarzają się jednak ludzie, na których nie działa – wtedy należy znaleźć inne wspomagające metody lecznicze, które wywołają pożądaną poprawę – dowiedz się więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na dolegliwości narządu wzroku albo zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany materiał, sprawdź koniecznie ten świeży wpis (http://primafoodcatering.pl/dieta-niski-ig/) – on też jest warty zainteresowania, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

Przeciwwskazaniem jest także migrena. Jeżeli jednak powyższe przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i pozbyć się depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez stałe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .