Świetny pomysł na rehabilitację

Od dawna wiadomo, że zwierzęta mogą pomóc w odpowiednim rozwoju maluszków i mogą również pomóc w pewnego rodzaju odstresowaniu się osobom starszym. Nie bez powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.

Nie chodzi tylko o zdyscyplinowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w mieszkaniu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń.

Czy teraz chcesz znaleźć coś interesującego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę ortodonta warszawa włochy.

Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka forma ćwiczeń może zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, mniej więcej tak samo istotny, jak pies przewodnik dla kogoś, kto nie widzi. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego rodzaju problemami. Hipoterapia świetnie wspiera różne inne rehabilitacje – http://rehabilitacje.org -. By hipoterapia miała sens najlepiej, żeby dziecko regularnie korzystało z takich zajęć.

Hobby, które ratuje życie
Każda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie możliwość wykupienia kilkunastu minut dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jazdą konną. A te osoby, które uważają, że jazda konna nie jest dla nich i są pełni obaw, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o ludziach, którzy mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie powinniśmy się bać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu chwilę przebywać w stadninie by samemu odczuć tą siłę, która płynie z wnętrza tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie powiedzą w jaki sposób się zachować będąc na koniu. Poza tym nikt nas samych nie zostawi.

Na początku będziemy prowadzeni przez pracownika stadniny. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na sto procent będziemy przyjść na następną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Dlatego jeżeli nie mamy chwili by w codziennym dniu wziąć oddech i naprawdę się odprężyć to pójście do stadniny będzie świetnym pomysłem – ISKRA – stadnina koni jest miejscem, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o troskach dnia codziennego. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy ktoś jest bogaty, czy biedny, czy zdrowy, czy chory, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo

.