Trening kulturysty latem – o czym warto pamiętać, by ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Dla wielu młodych ludzi, w szczególności mężczyzn, kulturystyka jest stylem życia, nie zaś sportem, jaki uprawiają jako własne hobby. Ćwiczeniom podporządkowują cały harmonogram dnia, ponieważ zależy im na dobrym zdrowiu, znakomicie formie i naturalnie – na wyglądzie.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawową treścią kulturystyki jest albowiem budowanie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej figury.

Ten niezwykle użyteczny wpis (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/) prezentuje zbliżoną kwestię, co artykuł, który właśnie czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij ten link!

Ćwiczenia mogą zmieniać się w zależności od pory roku.

W związku z powyższym – w jaki sposób ćwiczyć, kiedy wkrótce lato?

Przede wszystkim w okresie letnim możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie wyłącznie w zamkniętej siłowni. Cieplejsza pogoda sprzyja samopoczuciu, bowiem nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, by się ruszać. Dzięki temu nawet się nie obejrzymy, a rezultaty przyjdą same.

Poza tym o ile zimą rewelacyjnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem korzystniej jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Mamy inne zapotrzebowanie na kalorie, dlatego przyrządzamy sobie zupełnie inne potrawy, niźli zimą. W czasie treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszystkie grupy mięśni. Chociaż to trening w szczególności rekomendowany dla osób początkujących albo rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to doskonale nada się również dla ludzi trenujących systematycznie. Najistotniejsze w wypadku tego typu treningu jest skupianie się na sumiennym robieniu każdego ćwiczenia z niewielkim obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna jest właściwa technika, zatem dwa-trzy pierwsze treningi dobrze wykonywać z profesjonalnym fachowcem, który w razie czego poprawi nasze błędy i podpowie, co powinniśmy robić inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy.

Czy niezbędne jest Ci istotne omówienie tego tematu z różnymi wątkami? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – odszukasz je w tym linku.

Oczywiście pozwalają na szybkie zrobienie umięśnionej figury, do jakie dążymy, lecz powiązane są z niejedną wadą. Mogą powodować wiele przypadłości, w tym wątroby, serca, nerek lub nawet nowotworów i bezpłodności. U mężczyzn mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet z kolei – męskie, razem z zanikiem comiesięcznego okresu.

Dlatego nie zapominajmy, iż żadnym wyczynem jest urosnąć, biorąc sterydy. Zdecydowanie większą dumą będziemy cieszyć się, jeżeli mięśnie będą wynikały z naszej nieustępliwej pracy i stosownego odżywiania.