Urolog: lekarz specjalista od schorzeń układu moczowego

Specjalista urolog absorbuje się badaniem układu moczowego jak też płciowego. Leczy on nabyte oraz wrodzone defekty w budowie prącia i choroby pęcherza.

link do www
Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com
W obszarze kompetencji specjalisty urologa leżą problemy takie jak nietrzymanie moczu, po nowotwory. Odwiedzając gabinet urologiczny możemy się czuć trochę skrępowani, bowiem lekarz (polecany alergolog dla dzieci) owej specjalizacji trudni się intymnymi obszarami organizmu. Wielu urologów to mężczyźni, jednak dla niektórych kobiet bardziej komfortowe będzie badanie przez kobietę – trzeba wybrać specjalistę zgodnie z preferencjami.

Zaciekawiły Cię poniższe treści? Szalenie nas to cieszy i tym samym zachęcamy Cię do serwisu twórcy (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) po następną porcję szczegółów.

Lekarz urolog kuruje przypadki o rozmaitym stopniu skomplikowania, jednak takie, które wykraczają poza tereny doktora pierwszego kontaktu.

Przed wizytą u lekarza urologa warto z pewnością zatroszczyć się o czystość intymnych miejsc. Do specjalisty zabierać musimy wyniki wcześniejszych badań – krwi. Trzeba też odnotować nazwy zażywanych medykamentów. O nie zapyta doktor w trakcie wywiadu. Po zrealizowaniu lekarskiego wywiadu ma miejsce badanie. U pań będzie ono polegać na dotykowej diagnostyce okolic lędźwiowych kręgosłupa, a również zbadaniu okolicy krocza. Z reguły urolog zaleca także badania moczu, zaś w wypadku podejrzenia bakteryjnej infekcji – również badanie moczu na tzw. posiew. U panów urologiczne badanie wygląda troszkę inaczej.

W razie chorób zewnętrznych organów płciowych newralgiczne jest badanie poglądowe, z kolei przy schorzeniach jąder – diagnozowanie dotykowe, a niekiedy również przeprowadzenie ultrasonografii, a jeśli kłopoty sugerują chorobę prostaty – zbadanie jej poprzez odbyt.