W jaki sposób centra handlowe w stolicy Wielkopolski, a także te w pozostałych większych miejscowościach, starają się przyciągać nowych konsumentów

Galerie handlowe od dobrych paru lat przyciągają elegantki, które chcą nabyć nie tylko nowe dżinsy, kardigany, płaszcze czy kozaki, lecz także i odpocząć w czasie picia wspaniałej kawy w cukierni albo przy oglądaniu witryn pełnych supermodnych ciuchów. Handlowcy bardzo dobrze wiedzą, w jaki sposób przyciągać przedstawicielki płci pięknej i sprawiać, by zostawiały w kasie nawet po kilkaset złotych.

galeria handlowa
Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Co innego dżentelmeni – oni już z reguły, a może i przyzwyczajenia, raczej nie lubią zakupów, zatem trzeba ich podstępem zwabiać do sklepów z odzieżą męską. Kupony rabatowe zapewne nie przyciągną mężczyzn do galerii handlowych zlokalizowanych na terenie Poznania bądź innego wojewódzkiego miasta, ale bony upominkowe drukowane przez część butików już jak najbardziej. A dodatkowo przedstawiciele męskiej części społeczeństwa chętnie udają się do centrów handlowych np. wtedy, kiedy tamtejsze markety organizują coroczne wyprzedaże elektroniki. Warto jednak pamiętać o tym, że do sklepu wielkopowierzchniowego przychodzi się także po to, by przyjemnie spędzić niedzielne popołudnie.

I tutaj na klientów czekają tego typu rozrywki, jak np. czasowe wystawy ilustrujące działanie maszyn wymyślonych przez starożytnych lub przedstawiające przełomowe dla ludzkości wynalazki znanych naukowców. W tego typu sklepach uzupełnia się także zeznania podatkowe, poznaje zasady zbilansowanego sposobu żywienia czy wreszcie wykonania idealnego makijażu. Z koeli panie po pięćdziesiątce czy siedemdziesiątce chętniej przyjeżdżają do galerii w czasie, kiedy mają okazję poznać praktyczne rady znawców światowych trendów. Jeśli galeria handlowa w sercu bądź na przedmieściach Poznania ogłasza niedzielne zakupy ze stylistką (bardzo dobry pomysł), to część przedstawicielek płci pięknej wyda więcej oszczędności i zakupi tym samym więcej atrakcyjnych kreacji, dobranych rzecz jasna przez specjalistę.

Moda przemija, ale pewne podpowiedzi można wykorzystać przy zakupie ubrań na kolejny sezon. A zakupy ze stylistką można zarekomendować przede wszystkim tym damom, które chcą coś zmienić we własnym wyglądzie, ale zupełnie nie mają pomysłu od czego zacząć, a także nie wiedzą, jakie sukienki czy swetry i żakiety najlepiej będą pasować do konkretnej postury czy stylu uczesania.