W jaki sposób dobrze jest ubierać się w zimę? Jak wyglądać modnie, ale przy tym czuć się jak najbardziej swobodnie?

Klimat w naszym kraju jest bardzo zmienny, natomiast w miarę łatwo się do tego przyzwyczaić. Mamy cztery pory roku, przynajmniej w teorii, gdyż w praktyce wciąż bardziej ulega to zmianą i możemy powiedzieć, że zaczynają przeważać ciepłe, nawet gorące lata i nieprzewidywalne zimy. W okresie zimowym może być w związku z tym bardzo mroźno, ale także nadspodziewanie ciepło. Niemniej, jeśli chodzi o dzisiejsze zapatrywania, to częściej jest szansa na bardzo mroźną zimę, do jakiej trzeba się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji nieodzowne okażą się odpowiednie akcesoria, jak cieplejsze kurtki i buty zimowe, lecz to nie wszystko – sprawdź co jeszcze. Zima jest czasem, gdy główna część naszego stroju to okrycia wierzchnie. Te części garderoby są przeważnie najdroższe, dlatego trzeba wybrać jak najlepiej, aby ubranie na zimę wytrzymało wiele sezonów. W czasie zimy nie ma jak dobry płaszcz. Doskonale sprawdza się odcień beżu, ponieważ idealnie wygląda do stylizacji swobodnej do czarnych jeansów oraz na przykład białych trampek, lecz również do stylizacji bardziej eleganckich, gdy zakładamy spodnie z kantem w kolorze granatowym. Na pewno jest właściwy do wielu ciemniejszych, lecz dosyć neutralnych kolorów, jak czerń i granat.

W prosty sposób można zestawić go z resztą stroju, na pewno jest to prostsze niż wybór innej części odzieży, przykładowo kurtki puchowe (pełna oferta). Zawsze na zimę dobrze jest kupić sweter. Pasuje najczęściej do przeróżnych stylizacji, czyli od bardziej luźnych do formalnych strojów. To rzecz niesamowicie uniwersalna, warto ją mieć w okresie zimowym. Sweter z wełny możemy zestawić na różne sposoby, od czarnych jeansów, aż po bardziej eleganckie spodnie w kant Trzeba zwrócić uwagę na rozmiar i dopasowanie, bo od takich rzeczy jest zależne, jak będziemy ten sweter nosić. Pamiętać też należy o kamizelce puchowej.

Dobrze i korzystnie używać jej jako okrycie wierzchnie w czasie cieplejszych, zimowych dni, gdy tak potrzebna jest swoboda ruchów, a jednocześnie na dworze nie przebywamy jakoś specjalnie długo. To idealne rozwiązanie, gdy po mieście poruszamy się autem, a wychodzimy z niego dosyć rzadko. Świetna też jest kamizelka z wełny, ale częściej w sytuacjach formalnych. Dobra jest z flaneli, jaką możemy założyć pod marynarkę flanelową.