W jaki sposób doskonale wybrać buty trekkingowe, aby zagwarantować sobie wygodę?

Mało kto zwraca uwagę na to jakie obuwie nosi. I na ogół wybiera się w góry w normalnym obuwiu. Ale po paru kilometrach takiej górskiej wędrówki mało doświadczeni turyści raptem zaczynają czuć duży ból. Niewłaściwie dobrane obuwie obciera stopy oraz nie zapobiega przemakaniu. Nieodpowiednio dopasowane buty potrafią popsuć nawet najlepszą wycieczkę. Opłaca się więc dowiedzieć się dla jakich osób dobre są buty trekkingowe niskie, a dla kogo wyższe buty górskie.

Buty trekkingowe
Wobec tego, do normalnego chodzenia po łagodnych wzgórkach, lesie albo jeszcze innym łagodnym terenie, najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą buty niskie, sięgające powyżej kostki stopy. Tego typu obuwie jest sporo lżejsze od butów z wysoką cholewką. To obuwie ma jednak rozwiązania stosowane w wysokich butach trekkingowych, to jest membranę która zapobiega przesiąkaniu wody. Wyprofilowana podeszwa daje stabilizację stóp. Buty trekkingowe niskie są nadzwyczaj wszechstronnie stosowane.

Oprócz lekkich wycieczek warto w nich wykonywać mnóstwo różnych form aktywności fizycznej. Nadają się do nordic walkingu ewentualnie jazdy na dwóch kółkach. Górskie szlaki ze stromymi zboczami, rumowiska skalne bądź całodzienne wędrówki po trudnym terenie opłaci się przemierzać w specjalistycznym obuwiu. Idealnie sprawdzają się buty górskie, które zabezpieczają przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia po nierównym terenie – kup buty w góry.

Głęboko wyprofilowana podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność w każdym terenie i miejscu. Użyta wkładka do usztywniania z kolei stabilizuje podeszwę. Opisywane buty trekkingowe często wyposażone są w membranę oraz klejone szwy. Poprzez to zabezpieczają stopy przed wilgocią w trakcie niezapowiedzianej mocnej ulewy.

Wyprawa w góry

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieznacznie droższe modele posiadają stosowne mechanizmy do przymocowania raków. Zatem planując długie piesze wędrówki należy kupić odpowiednie buty. W pierwszej kolejności należy patrzeć na wodoszczelność. converse sneakers 2019 górskie muszą być zabezpieczone przed przemoknięciem. Sama membrana nie starczy. Potrzeba również nauczyć się właściwie zabezpieczać powierzchnię obuwia i przeszyć. Należy poza tym patrzeć na materiały z których zrobione jest górskie obuwie.

Skóra to wciąż główny materiał, z jakiego wykonuje się obuwie do wycieczek górskich. Najważniejszą częścią obuwia jest bezapelacyjnie podeszwa. Bieżnik koniecznie musi być głęboki jak też doskonale wyprofilowany. Wszystkie te elementy oddziałują na komfort jak też bezpieczeństwo pieszych wędrówek.