W jaki sposób z rozumem tworzyć swą garderobę?

Szafa – jest ona istotnym miejscem w domu dla każdej kobiety. Przecież przedstawicielki płci damskiej z reguły niezmiernie dużą wagę przykładają do tego, co ubierają. Potrafią mieć naprawdę wielki zbiór ubrań na wszelką okazję. Codzienne, na wyjście, sportowe, na imprezę, na specjalne chwile, na popołudnie z przyjaciółką. A gdy przyjdzie co do czego okazuje się, iż na ogół i tak nie mają czego na siebie założyć. Przecież codzienne rękawiczki nie pasują do stylowego płaszcza, a te wyjściowe do sportowej kurtki.

buty meliski
Autor: BitchBuzz
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba mieć więc aż kilka par rękawiczek. Nieraz tych wszystkich ciuchów robi się na tyle dużo, iż szafa przestaje być wystarczająca. Dlatego marzeniem wielu pań jest posiadanie osobistej garderoby. Ale może da się to rozwikłać inaczej? Może da się tak wybierać elementy garderoby, by nie mieć ich nazbyt wiele, a aby pomimo to i tak zawsze mieć co na siebie założyć? Jaką regułą więc się kierować, idąc na zakupy? Warto poszukać rzeczy uniwersalnych na przykład: , takich, jakie w miarę możliwości pasują do dużej ilości rzeczy. Jeśli wobec tego wybieramy kozaki damskie to najlepiej, aby były one czarne. Przecież tego rodzaju buty nosimy przez całą zimę, niejednokrotnie niemal codziennie, powinny zatem pasować do właściwie wszystkich spodni, a na pewno do kurtek i płaszczy. Dzięki temu unikniemy marnowania czasu każdego ranka na rozważanie, co ze sobą zestawić, aby prezentować się odpowiednio i gustownie. Unikajmy zaś raczej ubrań w wyrazistych barwach, takich, jakie mało do czego można dopasować. Jeżeli na przykład wybierzemy jaskrawo zielone meliski 42, zapewne nie założymy ich zbyt dużo razy, ponieważ zwyczajnie trudno będzie wymyślić takie stylizacje. Pieniądze na nie wydane będą zmarnowane.

kozaki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na tego rodzaju szaleństwo szczególne jeśli trafiają się świetne oferty cenowe: ale na co dzień jednak raczej postawmy na eleganckie stroje. Oprócz tego oczywiście ubrania powinny być także praktyczne. Co to wobec tego znaczy? Jeżeli np. cenimy sport, w naszej szafie koniecznie musi się znaleźć obuwie damskie reebok. Jeżeli zaś niejednokrotnie trafiają nam się gustowne okazje, znakomitym pomysłem będzie mała czarna, jaką zapewne założymy naprawdę wiele razy. Jeśli więc zdecydujesz się ją kupić, niewątpliwie nie będziesz tego żałowała.