W jaki sposób można leczyć otyłość?

Otyłość aktualnie jest zjawiskiem dotyczącym dużego odsetka społeczeństw. Efekty tego stanu rzeczy są niezbyt pozytywne. Człowiek z otyłością może mieć problemy z poruszaniem się o własnych siłach. W skrajnych przypadkach człowiek będzie znajdować się jedynie w pozycji leżącej, bowiem nie będzie już w stanie ruszyć się z łóżka. Natomiast im większy stopień otyłości, tym większa liczba rozmaitych chorób może z tego wyniknąć.

Bierze się to przykładowo z tego, że pokryte tłuszczem organy wewnętrzne nie mogą poprawnie pracować. Osoby otyłe posiadają także zwykle wysoki poziom cholesterolu, co również może przynieść niebezpieczne dla życia skutki. Wymyślono dużą liczbę sposobów radzenia sobie z otyłością. W większości przypadków mówi się o możliwości odchudzania się, jednak w sytuacji dużej otyłości czasami jest to niemożliwe. Niezbędne staje się zastosowanie sposobów bardziej inwazyjnych, na przykład przy użyciu środków farmakologicznych lub poprzez zabieg operacyjny.

Zmniejszenie żołądkaJedną ze stosunkowo chętnie używanych metod pozbywania się otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest szacowana jako wysoka, najczęściej również operacja nie powoduje późniejszych powikłań. Dzięki zmniejszeniu żołądka z otyłości mogą wyjść osoby nawet w bardzo niebezpiecznych przypadkach. Ta metoda jest stosowana w przypadkach, gdy ludzie otyli nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Dzięki temu można stracić nawet do stu kilogramów w ciągu kilku lat.

Kiełbasa ostrołęcka z salsą paprykową
Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Wielu osobom ten sposób wręcz uratował życie, gdyż otyłość na takim poziomie grozi niebezpiecznymi chorobami oraz przykładowo zawałem serca.

Bajpasy i opaskaIstnieją również inne metody operacyjne, które chwali sobie wielu ludzi. Należy do nich założenie specjalnej opaski na żołądek. Ucisk, jaki ona stwarza powoduje spadek apetytu i szybsze osiągnięcie sytości.

Dzięki tego rodzaju opasce tylko odcinek żołądka jest używany, co daje efekt zbliżony do zmniejszenia żołądka.

Na tej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj także dodatkowe szczegółowe informacje warszawa okulista dziecięcy. One również są bez wątpliwości godne uwagi.

Należy jednak mieć na uwadze, że ta metoda wymaga wkładu ze strony pacjenta, wdrożenia odpowiedniej diety i dbania o opaskę poprzez regularne napełnianie jej płynem. Innym sposobem są bajpasy żołądka. Rezultatem użycia tej metody jest to, że trawienie przyjmowanych pokarmów przebiega jedynie na neiwielkim odcinku jelita, eliminując z tego procesu cały żołądek.