W jaki sposób obecnie się prezentuje oferta aptek w Polsce, zalety kupowania leków w aptekach internetowych.

Różnego rodzaju lekarstwa i medykamenty są bardzo chętnie kupowane przez licznych klientów, popularność ich widać zresztą doskonale po liczbie otwieranych aptek. Na pewnych osiedlach jest ich nawet po pięć czy sześć, i wszystkie doskonale funkcjonują, cały czas mając kolejki kupujących.

zobacz

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
I ogromny procent sprzedaży takich aptek (więcej na tej stronie) mają najróżniejsze preparaty witaminowe i wzmacniające, oraz suplementy diety i kosmetyki. Wiele osób patrząc na reklamy zaczyna wierzyć, że połknięcie następnej pastylki może im pomóc w poprawie zdrowia i uchroni przed różnymi dolegliwościami, więc idą do apteki po tak bardzo promowane w różnych mediach tabletki czy syropy. Następną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że polska służba zdrowia raczej nie stoi na najwyższym poziomie, i ludzie po prostu przy pojawieniu się jakiś chorób chcą je w jakiś sposób załagodzić do chwili, kiedy zostaną zbadani przez lekarza. A że niekiedy będzie to trwało nawet kilka miesięcy, to trudno się dziwić, że są stałymi klientami aptek (jeszcze więcej).

apteka

Autor: Memorial Serra da Mesa
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie w aptekach zakupić można bardzo dużą liczbę środków dostępnych bez recepty, na które każdy sprzedawca może indywidualnie wyznaczać ceny. Jednak nawet pomimo bardzo dużej konkurencji można zobaczyć bardzo duże zróżnicowanie cen pomiędzy różnymi punktami sprzedaży. Nawet dwie sąsiadujące apteki mogą mieć cenniki różniące się o kilkanaście procent, W szczególności to dotyczy różnych witamin i suplementów diety. Dla klientów jest to duże utrudnienie, bo wymaga od nich albo wędrówek po aptekach, dowiadywania się o ceny i powrotów po najtańsze leki, albo przepłacania, i to czasami dość dużego. Dobrym rozwiązaniem tego przykładowo może być tania apteka internetowa, w jakiej można sprawdzić oferowane ceny i złożyć zamówienie. Wiele z takich aptek posiada swoje stacjonarne punkty, a w przypadku większych sieci jest możliwość odebrania w każdej aptece do niej należącej. Przeważnie ceny w internecie są kilka procent niższe niż w przypadku, kiedy robi się zwykłe zakupy, więc czasami można na tym całkiem sporo oszczędzić – .