W jaki sposób pomóc swojej wątrobie? Leki pomogą w jej regeneracji

Święta lub inne uroczystości to czas, kiedy zazwyczaj odstępujemy od diety oraz zajadamy się smakołykami, niejednokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu lub cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka apetycznej pieczeni bądź pysznie prezentującego się ciasta, bo przecież na co dzień nie jemy tak dużo, toteż raz na pewien czas możemy dać się rozpieścić. Niestety nasza wątroba nie zawsze się z nami zgadza, często odmawiając posłuszeństwa, co przejawia się wzdęciami, bólami oraz innymi nieznośnymi dolegliwościami. Wtedy idealną pomocą – oczywiście poza zrezygnowaniem z następnej dokładki – będą odpowiednie medykamenty, których celem jest regeneracja wątroby.

lekarstwa
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Leki te dostępne są w każdej aptece, co w takim razie możemy wybrać?

Jednym ze szczególnie popularnych jest Hepatil, zawierający ornitynę, jakiej zadaniem jest pomoc w leczeniu niewydolności wątroby. Przyspiesza zachodzące w organizmie procesy odtruwania, zwłaszcza po ciężkostrawnych potrawach, jednakże lek można także brać w przypadku trudniejszych dolegliwości, w tym w zapaleniu czy marskości tego organu. Nieraz kupowany jest również Sylimarol, jaki nade wszystko ma ochraniać oraz regenerować komórki wątroby, w czym pomocna jest zawierająca się w nim sylimaryna. Niestety nie eliminuje dolegliwości błyskawicznie, ale po trzydziestu dniach z pewnością dostrzeżemy pozytywne rezultaty.

lekarstwo
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być systematycznym, a nasza wątroba bez wątpienia nam się odwdzięczy oraz nie będzie już sprawiać kłopotów. Warto też mieć na uwadze Rapacholin C, którego fundamentalnym działaniem jest pobudzanie wytwarzania żółci i jelit. Do kluczowych składników wchodzących w jego skład należą np. wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej oraz z ziela karczocha, a także olejek miętowy.

Poszukujesz następnych wiadomości na ten intrygujący temat? Zachęcamy zatem do odwiedzenia naszej witryny. Jak to zrobić? Wejdź na hiperłącze do witryny.

Rapacholim działa także przeciwzaparciowo, z czym też zmaga się wiele osób, szczególnie gdy na pewien czas w związku ze świętami przestają ćwiczyć.

Warto jest pamiętać o lekach, które możemy kupić, jeśli i my przesadzimy z jedzeniem, i potrzebować dodatkowego wsparcia, by pozbyć się wzdęć i nieznośnego bólu. Zawsze należy jest mieć jakieś lekarstwa w swojej apteczce oraz włożyć ją do torby, jeśli na święta wyjeżdżamy gdzieś dalej.

Jeśli podoba Ci się materiał, który właśnie widzisz, to zapewne zabsorbuje Cię też ten serwis. On również przedstawia pokrewny temat.

Oczywiście lepiej jest powstrzymać się od zbyt dużych porcji, lecz niekiedy po prostu trudno jest się nam oprzeć, gdy na stole leży tyle smakołyków.