W jaki sposób poradzić sobie z dzieckiem-niejadkiem? Co podać mu do jedzenia, żeby chętnie zjadł posiłek?

Większość malutkich dzieci to niestety niejadki. Mnóstwo rodziców ma z tym spory kłopot. Jak więc radzić sobie z owym problemem? Co zrobić, aby zachęcić dziecko do jedzenia? Służymy profesjonalną poradą.
Dzieciaki uwielbiają słodkości.

Niestety, ogromna większość z nich nie jest rzecz oczywista zdrowa. Jednakże są takie produkty spożywcze, które dzięki obecności słodkiego, są z chęcią jedzone przez dzieci. Przykładem jest tu masło orzechowe. Jest ono nie tylko smakowite, ale i – dzięki obecności orzechów i kakao, także sycące i pożywne.

Przeczytaj, jakiego rodzaju informacje znajdziesz pod tym łączem. Na pewno będą niezwykle ciekawe i godne uwagi, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

Toteż jeśli dzieciak odmawia śniadania, można spróbować podać mu kromkę z masłem orzechowym.

Następnym przykładem produktu, który mógłby zachęcić dziecko do jedzenia, są płatki. Standardowo płatki kukurydziane nie są zazwyczaj przysmakiem dzieciaków, lecz jeśli zostaną one wymieszane z czekoladą, stają się znakomitym, a przy tym zdrowym posiłkiem. Płatki z czekoladą posiadają błonnik i inne składniki odżywcze, które odnajdziemy w „tradycyjnych” płatkach, a poprzez czekoladę, są chętnie spożywane przez maluchy.
fototerapia
W jaki sposób przymusić dzieci do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic wie, jak niełatwe to zadanie. Wiele dzieciaków wręcz nie cierpi warzyw i owoców. Żeby zachęcić je do ich jedzenia, dobrze spróbować podać dziecku warzywa oraz owoce w innej formie – smacznego jogurtu, pożywnego soku lub ewentualnie przecieru na przykład w naleśnikach.

Wiele dzieci chętniej zajada warzywa, kiedy są one wycięte w ciekawe wzory, np. w serduszka, uśmiechy albo gwiazdki. W ten sposób podane na kromce ogórki czy papryka są o wiele chętniej jedzone.