W jaki sposób zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

By długo radować się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy je myć po każdym posiłku. Według powszechnej opinii najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem dla zębów jest próchnica. Okazuje się jednak, że częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze objawy? W jaki sposób jej zapobiegać? Czy da się ją wyleczyć?

Parodontoza – symptomy – czyli zapalenie dziąseł
Sposób na białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Parodontoza pojawia się w miejscu przyzębia- tkanek, które odpowiadają za mocowanie każdego zęba. Aż trudno dać wiarę, że dotyczy ona ok. 90% Polaków, a kolei jej symptomy staja się silniejsze po 35 roku życia. Brak reakcji na objawy tej choroby może stać się powodem znacznego uszkodzenia a nawet utraty zębów. Owa choroba może wziąć swój początek od nieznaczącej infekcji, której towarzyszy stan zapalny. Jest to oznaka długiej obecności bakteriiodkładających się na dziąsłach i zębach – znanych jako „płytka nazębna”. Gromadzi się ona, bo zęby myte są niedokładnie oraz nie zawsze po posiłku. Powstaje kamień nazębny, który podrażnia dziąsła powodując zapalenie dziąseł. Stan zapalny dziąseł odpycha je od korzeni uzębienia. Na szczęście zanim nastąpi uszkodzenie zęba można temu zapobiec.

Sposoby na zapalenie dziąsełJednak zanim nadejdzie najgorsze można jeszcze temu zapobiec.

Cały czas masz wielkie problemy z wyszukaniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie zawiodą.

Trzeba zacząć prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i na bieżąco leczyć ubytki u dentysty. Jeśli zauważymy krwawienie podczas mycia zębów, wrażliwość na ciepło i zimno, suchość w ustach, niesmak i brzydki zapach, należy niezwłocznie zapisać się na wizytę. Popularne sposoby na zapalenie dziąseł (wskazówki na to np. masaż który poprawia ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Dobrze jest je wykonywać codziennie w oczekiwaniu na termin wizyt leczenia.

By zuniknąć zapalenia dziąseł i parodontozie należy lepiej dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto regularnie ściągać płytka nazębną, myć zęby szczelinę pomiędzy nimi a także ograniczyć używki takie jak: mocna herbata, kawa i palenie papierosów. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, które nie regenerują się tak dobrze dlatego częściej dopadaja ich infekcje jamy ustnej.